Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Повідомлення Мар’їнського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області про реєстрацію захворювання на пташиний грип в Україні

Згідно з інформацією  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській  області зареєстровано випадок захворювання на високопатогенний грип птиці типу А1 субтипу Н5 в с.Кандибине Новоодеського району Миколаївської  області.

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна (голуби, ворони, горобці та ін.)  та дика перелітна птиця (лебеді, гуси, качки та ін.).

Основними переносниками та джерелом розповсюдження є перелітні птахи.

Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці. Грип птиці  не лікується.

Важливо знати громадянам особистих селянських господарств!

Щоб вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів, потрібно обмежити вигул домашньої птиці для уникнення контакту з дикою перелітною (лебеді, гуси, качки) та синантропною (голуби, ворони, горобці та інші) птицею.

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до власників птиці в разі загибелі птиці інформувати за телефоном  0507884236.