Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Обережно, небезпечні знахідки!

Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст.

Під вибуховими пристроями слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

– вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само розповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

– боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника.

Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат, дорослі люди негайно викликають фахівців, які знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу.

Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, не ховаються снаряди часів війни.

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

  1. Ретельно вибирайте місце для багаття.
  2. Перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірте грунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або лопатою обережно зніміть верхній шар грунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см).
  3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули.
  4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!

Пам’ятайте!

Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1.Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, ДСНС (за тел.101).

2.Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.

3.Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4.Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5.Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Отже, бережіть себе та своїх рідних!

 

 

 


Діяльність відділу ЦЗ, ОМР РДА
Як поводитися під час обстрілу
Корисна інформація