Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Про План перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019-2021 роки

З метою забезпечення сталого розвитку  райдержадміністрацією  спільно з органами місцевого самоврядування  розроблено План перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 -2021 роки.

Метою  розробки Плану перспективного розвитку є консолідація зусиль влади, бізнесу,  трудових колективів, фахівців різних галузей, громадських організацій та окремих громадян  на вирішення   пріоритетних проблемних  питань розвитку населених пунктів району

Протягом 3 тижнів керівники та члени Ради регіонального розвитку прийняли участь в громадських обговореннях інфраструктурних проектів, що проходили в самих різних форматах, таких як громадські слухання, круглі столи, галузеві колегії, зустрічі з трудовими колективами.

Внаслідок обговорень до Плану перспективного розвитку Мар’їнського району увійшло 132 проекти на загальну суму 1 млрд 312 млн.грн.

За своєю тематикою всі проекти поділяються на 9 напрямків, а саме це об’єкти:

– житлової інфраструктури, населених пунктів що постраждали внаслідок бойових дій – 45 проектів на відновлення багатоквартирних будинків;

–  освітньої інфраструктури  – 24 проекти, з яких 12 – проекти з відновлення загальноосвітніх навчальних закладів та 12 – проекти з відновлення дитячих садочків в населених пунктах району;

– об’єкти сфери охорони здоров’я – 11 проектів;

– об’єкти водопостачання та водовідведення – 7 проектів;

  • об’єкти адміністративної та комунальної інфраструктури – 15 проектів
  • проекти з відновлення виробництва підприємствами, матеріально-технічна база яких постраждала внаслідок бойових дій –  2 проекти;
  • об’єкти спортивної інфраструктури – 8 проектів
  • об’єкти культури – 13 проектів.
  • інші напрямки – 7 проектів.

Значну  частину проектів (біля 60%) планується реалізувати у населених пунктах, які найбільш постраждали внаслідок проведення бойових дій – містах Мар’їнка та Красногорівка,.

Одне із головних питань – фінансове забезпечення реалізації проектів.

Проведений аналіз  показав, що  внаслідок активної інвестиційної політики райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування,  фінансово забезпечено реалізацію 20% проектів  Плану перспективного розвитку району на 2019-2021 роки. На теперішній час триває  робота по залученню коштів на реалізацію проектів з різних джерел та фондів, і вже є певні напрацювання.

Крім того, 67% об’єктів, включених до Плану перспективного розвитку мають  розроблену проектно-кошторисну документацію.

Не зважаючи на зазначене,  добре розуміємо що нам необхідно виконати ще дуже значний обсяг роботи для того, щоб реалізувати стратегічно важливі для району проекти.

Нова регіональна політика держави передбачає зростання ролі територіальних громад, у тому числі  фінансову децентралізацію. Але разом з тим зростає і відповідальність органів місцевого самоврядування. Маємо   державну підтримку і підтримку міжнародних партнерів у нашому просуванні на шляху реформ, проте тільки  ми, як господарі,  повинні навести лад  на нашій землі.

Громадянин, незалежно від того де від живе у місті чи віддаленому селі має отримувати якісні медичні, освітні, соціальні, адміністративні та житлово-комунальні послуги. Саме для цього, за пропозиціями громадян та підприємців, фахівців різних галузей та представників органів місцевого самоврядування, молоді та ветеранських організацій, розроблено та затверджено  План перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 – 2021 рік.