Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Протидія домашньому насильству

Із набранням чинності у січні 2018 року Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» відповідно до міжнародних стандартів, в Мар’їнському районі розпочато розбудову системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Насильство стало соціально усвідомленою проблемою, яка потребує загальної уваги і прийняття конкретних рішень для її мінімізації як асоціального явища.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» гарантує допомогу і захист особам, які постраждали від таких видів домашнього насильства:

1) економічне насильство – форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;

2) психологічне насильство – форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

3) сексуальне насильство – форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;

4) фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

maxresdefault

Негайно зверніться до компетентних органів, відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству:

На національну гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент.

Також потрібно поскаржитись на домашнє насильство в поліцію, зателефонувавши на номер 102 або звернутися до мобільної бригади № 47 м.Селидове за номером +380933107829 або +38099366 6359.

Якщо Ви потребуєте швидкої медичної допомоги, зверніться до закладу охорони здоров’я за телефоном 103.

Якщо насильство відбувалося у присутності дітей або щодо них, у тому числі якщо це психологічне насильство, а саме образи, приниження, погрози, звинувачення тощо, зверніться до служби у справах дітей райдержадміністрації (м.Мар’їнка, вул.Шевченка, 3).

Спеціально уповноваженим органом у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в районі є відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (м.Мар’їнка, вул.Шевченка, 3).

Для життя без насильства важливими є самоповага та почуття внутрішньої гідності, а також підтримка близьких, рідних та оточуючих.

nasilstvo-e1544625444866

1(1)2(1)3(1)