Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Реформування закладів охорони здоров’я Мар’їнського району

Актуальність реформування охорони здоров’я сьогодні не викликає сумніву. Структурна перебудова медичної галузі району тривала протягом 2010-2013 років. До 2012 року сільські амбулаторії, ФАПи та ФПи знаходилися на балансі сільських рад, які здійснювали їх фінансування.

В 2012 році в районі повністю було розмежовано первинний та вторинний рівні надання медичної допомоги. Амбулаторії, ФАПи та ФПи були передані на фінансування з районного бюджету. Сільська медицина на той час перебувала в жахливому стані і потребувала негайної підтримки. Але можливість зосередити фінансові ресурси для покращення матеріально-технічної бази існуючих в районі медичних закладів з’явилася лише в 2015 році.

За останні чотири роки при підтримці обласної та районної військово-цивільних адміністрацій вдалося виконати значну роботу щодо ремонту та оснащення лікарень, амбулаторій ЗПСМ, ФАПів та ФПів.

У 2017-2018 роках за кошти районного бюджету виконано капітальний ремонт з термомодернизацією Максимільянівської амбулаторії ЗПСМ. Амбулаторію повністю оснащено сучасним медичним обладнанням, придбані меблі, м’який інвентар.

У 2017-2018 роках проведені поточний ремонт приміщень Степненської амбулаторії ЗПСМ, реконструкція системи газопостачання. Крім того амбулаторію повністю оснащено сучасним медичним обладнанням. Кошти виділені з районного бюджету.

У 2018 році проведений капітальний ремонт будівлі Дачненської амбулаторії ЗПСМ. Для реалізації даного проекту за кошти місцевого бюджету була виготовлена проектно-кошторисна документація. Виконання будівельних робіт відбулось за рахунок коштів обласного бюджету та співфінансування з районного бюджету у об’ємі 10 відсотків. Для оснащення амбулаторії за рахунок коштів районного бюджету придбано набори меблів, медичне обладнання, м’який інвентар,  персональний комп’ютер, багатофункціональний пристрій.

У 2016-2017 році за кошти Курахівської міської ради проведений капітальний ремонт дитячого та гінекологічного відділень Курахівської міської лікарні. Придбані нові меблі, м’який інвентар. В 2018 році Курахівською міською радою виділено та капітально відремонтовано приміщення для відкриття Курахівської амбулаторії ЗПСМ №2. Крім цього за кошти, надані Курахівською міською радою, придбано медичне обладнання, меблі, устаткування для цієї амбулаторії.

За кошти гуманітарної організації «Прем’єр Урджанс» у 2018 році капітально відремонтований та оснащений ФП с. Карлівка. Це дало можливість наблизити медичну допомогу до мешканців, які проживають в безпосередній близькості до лінії активних бойових дій.

У 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету та співфінансування з районного бюджету у об’ємі 10% проведено капітальний ремонт будівлі фельдшерсько-акушерського пункту с.Катеринівка з наступною реорганізацією його в амбулаторію ЗПСМ. Придбане необхідне медичне обладнання та устаткування. Відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини на базі ФАПу с.Катеринівка забезпечило  надання якісної лікарської допомоги мешканцям сел Катеринівка та Костянтинівка. Загалом 2346 чол. забезпечено кваліфікованою лікарською медичною допомогою.

За кошти районного бюджету виконано капітальний ремонт в приміщенні Новомихайлівської амбулаторії ЗПСМ, збудований пандус. Амбулаторія оснащена новим обладнанням та меблями. Виконано капітальні і поточні ремонти ФАПів та ФПів с.Водяне, с.Березове, с.Зоряне, с.Новоселидівка, с.Вовченка. Збудован пандус стоматологічного відділення Мар’їнської ЦРЛ в м.Мар’їнка, виконаний поточний ремонт отоларингологічного кабінету. Проведений поточний ремонт хірургічного кабінету та операційної в поліклініці Мар’їнської ЦРЛ за кошти управління верховного комісару ООН у справах біженців, ремонтні роботи патологоанатомічного відділення за кошти благодійного фонду «Міжнародний комітет Червоного Хреста»,  відновні роботи даху 1 корпусу  (матеріали надані благодійною організацією «Благодійний фонд «Агентство Допомоги та розвитку в Україні»)

За рахунок коштів районного бюджету встановлено електричне опалення Красногорівської амбулаторії ЗПСМ. Благодійним фондом «Червоний Хрест» проведені роботи з організації системи водопостачання цієї амбулаторії. Проведені поточні ремонти Мар’їнської амбулаторії ЗПСМ. Ця амбулаторія повністю забезпечена новими меблями та обладнанням для надання первинної медичної допомоги.

У 2018 році у Новоукраїнській АЗПСМ виконані роботи з монтажу системи відведення димових газів та реконструкція системи газопостачання.

У процесі реалізації перебуває проект з капітального ремонту Павлівської АЗПСМ. Роботи виконуються за кошти обласного бюджету та співфінансування з районного бюджету. Вже проведена термомодернизація будівлі амбулаторії.

У листопаді 2017 року прийнято запропонований Президентом України Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Цей документ передбачає додаткове фінансування сільської медицини, мотивацію лікарів. Постановою Кабінету Міністрів України для району виділена цільова субвенція спрямована на будівництво двох амбулаторій.

Сьогодні за участю обласної та районної влади з метою реалізації зазначеного Закону розпочато будівництво нових амбулаторій в селах Єлизаветівка та Богоявленка, яке планується завершити в 2019 році.

Успішні заходи з покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району, реалізовані в 2015-2018 роках, доводять, що ми вибрали правильний шлях. Звичайно, що реформи розраховані не на один день.

Згідно Плану перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 -2021 роки, затвердженим на засіданні Ради регіонального розвитку при райдержадміністрації 25 січня 2019 року, у 2019-2021 роках планується провести:

– термомодернізацію будівлі Мар’їнської амбулаторії ЗПСМ

– капітальний ремонт ФАПу с. Костянтинівка

– реконструкцію адміністративної будівлі з метою розміщення Красногорівської амбулаторії ЗПСМ  по вул. Охтирська,14-а у м. Красногорівка

– придбання модульного приміщення для ФАПів сіл Георгіївка, Лісівка, Желанне Друге

– капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення Курахівської міської лікарні

– технічне  переоснащення системи теплопостачання з влаштуванням модульної котельні та заміною мереж  до теплового пункту КЛПУ Мар’їнська ЦРЛ

– реконструкцію  приміщень Єлизаветівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у реабілітаційний центр учасників АТО.