Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Семінар на тему «Легалізація зайнятості»

30 січня в Мар’їнському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему «Легалізація зайнятості». У заході взяли участь представники Головного управління Держпраці у Донецькій області, роботодавці району, керівництво центру зайнятості.

Відкрила захід директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака. Вона проінформувала  роботодавців, що відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.  Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.

Головні державні інспектори відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Марина Солоха і В’ячеслав Комар акцентували увагу на необхідності укладання трудових договорів між найманими працівниками та роботодавцями, вказали на різницю між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру. Вони наголосили на своєчасності виплати заробітної плати, авансу, оплати відпускних, лікарняних, особливості використання праці неповнолітніх, нарахування доплат за шкідливі умови праці, роботи у вихідні та святкові дні, нарахування індексації заробітної плати, ознайомили присутніх з відповідальністю  роботодавців за порушення КЗпП України.

Учасники семінару обговорили рекомендації щодо активізації ролі роботодавців у ліквідації «тіньової» зайнятості, спрямовані на розвиток району.

83608851_2508448709395358_1727189023270633472_o