Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Шановні пенсіонери – мешканці Мар’їнського району! Виплата одноразової грошової допомоги подовжується

З 23 квітня установами банків та підприємствами поштового зв’язку розпочата виплата одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. її отримувачам.

Грошова допомога одержувачам через уповноважені банки – зарахована 100 %.

Отримувачам через підприємство АТ «Укрпошта» – кошти будуть доставлені листоношами у найближчий час.

Для 24,9 тис. пенсіонерів Мар’їнського району на виплату одноразової грошової виплати у розмірі 1000 грн. спрямовано 24,7 млн. грн.

З метою упередження можливих питань щодо різниці між кількістю отримувачів зазначеної одноразової виплати в розмірі 1000 грн. та сум, спрямованих для її виплати, надаємо роз’яснення.

Серед отримувачів зазначеної одноразової допомоги,  окрім пенсіонерів, які отримують пенсію за віком та по  інвалідності,  для яких виплата дорівнює 1000 грн., є особи, котрі отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Враховуючи вимоги п. 1 ст. 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в наступному розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. За таким же принципом розподіляється сума одноразової допомоги. Тобто, якщо на утриманні  пенсіонера  перебуває 2 утриманців, то 1000 грн. розподіляється між ними рівними частками і кожен з них отримає по 500 грн., якщо ж утриманців 3, то вони отримали відповідно по 333,33 грн.

Виплата одноразової допомоги її отримувачам подовжується!

Бережіть своє здоров’я!