Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Що таке довідка форми ОК-5 та як її отримати?

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (№1058) застрахована особа має право звернутись із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, тобто отримати довідку форми ОК-5,  ОК-7.

Довідки ОК-5 – це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Довідка формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, та містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплачених страхових внесків. Ця довідка використовується органами Пенсійного фонду для призначення пенсії, а також при розрахунку лікарняних (довідка ОК-7). Також, на підставі цієї довідки особа може проаналізувати свій страховий стаж та заробітну плату, яка в майбутньому буде використана при призначенні пенсії.

Фізична особа може отримати відомості щодо своєї заробітної плати та страхового стажу в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. За умови авторизації на порталі за допомогою кваліфікованого цифрового підпису (або ЕЦП), який видають Акредитовані центри сертифікації ключів (перелік центрів наявний на порталі), користувач може здійснити запит на отримання електронних документів від Фонду  – довідки з QR-кодом. Електронний документ з QR – кодом (довідки ОК-5, ОК-7, довідка про розмір пенсії, Додаток 9 тощо), підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах Фонду. Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через вебпортал Пенсійного фонду у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm

Перейти на сайт Вебпорталу можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/

фото_1