Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Сонце грає – Великдень зустрічає!

Одне з найвеличніших Християнських свят – Великий День Світлого Христового Воскресіння! Для кожного з нас Великдень – особливе свято. Адже саме в цей день ми можемо відчути всю велич Господньої любові до людей.

З метою вивчення та збереження народних звичаїв і традицій українського народу, виховання в учнів та жителів села любові до рідного краю 17 квітня 2017 року о 12.00 годині у фойє Успенівського сільського Будинку культури відбулося свято Пасхи «Сонце грає – Великдень зустрічає», яке підготували вчитель музики Успенівської ЗОШ, бібліотекар і директор СБК.

На святі прозвучали такі пісні: «Пасхальна» (Колоднікова О. і Шпетна Р.), «Ой на горі кладочка» (Зубко А., Рерук І., Колоднікова О. і Чернякова Н.), «На тарілці крашанка» (Попчук В.) і «Христос воскрес» (Рерук І.). Учасники свята продемонстрували глядачам сценку «Пташка і діти», яка є повчальною, де нам треба берегти природу і жити в гармонії. Чорнобай М. і Журавський Н. розказали про звичаї та традиції свята.

Також для жителів села у фойє СБК була підготовлена виставка – інсталяція «Величне свято – Воскресіння». На ній були представлені дитячі малюнки, роботи у стилі квлінг, малюнки вирізанні на папері та інформація про те, як в старину Великдень зустрічали, чому ми освячуємо паски, писанки та запалюємо свічки, як готувати смачні Великодні страви.

Новый рисунок

Новый рисунок (1)

Новый рисунок (2)

Новый рисунок (3)

Працівники Максимівської сільської бібліотеки організували для учнів 5 класу загальноосвітньої школи етнографічну подорож “Христос Воскрес! Радійте діти”. Також діти завітали на тематичну виставку “Сонцем сяє писанка святкова”, на якій присутнім розповіли традиції святкування Пасхи в Україні та різновиди писанок.

IMG_0234