Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Співпраця служби зайнятості та роботодавців щодо працевлаштування молоді, жінок, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених верств населення

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає або на яку погоджується.

21 листопада в Мар’їнському районному центрі зайнятості відбулося засідання Круглого столу на тему «Співпраця служби зайнятості та роботодавців щодо працевлаштування молоді, жінок, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених верств населення», приурочене до Загальнообласної Декади зайнятості для людей з інвалідністю.  У заході взяли участь представники Головного управління Держпраці у Донецькій області, роботодавці району та фахівці центру зайнятості.

Відкрила захід заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Мар’їнського районного центру зайнятості Ірина Шаповалова. Вона ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості та визначила економічні переваги від співпраці, розповіла про інноваційні методи роботи, особливості нарахування єдиного внеску та компенсації оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області В’ячеслав Комар акцентував увагу на необхідності укладання трудових договорів між найманими працівниками та роботодавцями, вказали на різницю між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру. Він наголосив на своєчасності виплати заробітної плати, авансу, оплати відпускних, лікарняних, особливості використання праці неповнолітніх, нарахування доплат за шкідливі умови праці, роботи у вихідні та святкові дні, нарахування індексації заробітної плати, ознайомив присутніх з відповідальністю за порушення КЗпП України. Обговорили питання з техніки безпеки та охорони праці. Своїми проблемами, побажаннями та ідеями щодо організації робочих місць для соціально незахищених верств населення поділилися всі присутні на заході.

На завершення круглого столу, учасники відзначили актуальність обговорених питань та узгодили напрямки спільної діяльності.

За інформацією Мар’їнського РЦЗ