Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

У Мар’їнці відкрили меморіальну дошку почесному вчителю Герману Олександровичу Карманову

Сьогодні, 03 жовтня 2019 року, у м.Мар’їнка відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки вчителю-ветерану, відомому в районі педагогу-новатору Герману Олександровичу Карманову.

Меморіальну дошку встановлено за ініціативою Мар’їнської районної та міської організацій ветеранів на будівлі Мар’їнської школи №1, де він працював впродовж 14 останніх років своєї трудової діяльності. Виготовлення і встановлення гранітної меморіальної дошки було здійснено на безоплатних засадах колишнім учнем Германа Олександровича, приватним підприємцем Миколою Анатолійовичем Білецьким.

Вшанувати пам’ять почесного вчителя сьогодні на подвір’ї школи зібралися рідні Германа Олександровича, працівники освіти, члени районної та міської організації ветеранів, учні, молодь та громадськість.

Взявши слово, голова ради Мар’їнської районної організації ветеранів Василь Мелюс відмітив заслуги Германа Олександровича за його велику педагогічну діяльність довжиною в 35 років. Він працював вчителем історії Роївської, Олександрівської, Красногорівської шкіл. В Старомихайлівській школі окрім історії викладав географію. Також був директором Олександрівської та Красногорівської шкіл, завідувачем методкабінету РВНО. За педагогічну діяльність  був відзначений знаком «Відмінник народної освіти Української РСР»; нагороджений медалями «За доблесну працю», «За трудову відзнаку», «Ветеран праці», орденом «Знак Пошани», а також чисельними  Почесними грамотами Міністерства освіти Української РСР,  Донецького обласного управління освіти та Грамотами відділу освіти Мар’їнського райвиконкому.

Після виходу на пенсію не поривав зв’язку зі школою, надавав методичну допомогу молодим педагогам. Герман Олександрович мав статус Ветерана Другої світової війни. Вів значну громадську роботу у складі Мар’їнської міської та районної рад ветеранів. У вересні 2017 року був удостоєний звання «Почесний громадянин міста Мар’їнки».

Право відкрити меморіальну дошку було надано колишньому учню Германа Олександровича, а наразі вчителю фізичної культури Мар`їнської школи №1 Івану Овчаренко, правнуку Германа Олександровича Станіславу Пугачу, учню 2-го класу та учениці 11-го класу Почепецькій Ірині. З нагоди відкриття меморіальної дошки з промовою до присутніх також звернулися начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Зайцева та директор Мар’їнської школи №1 Ольга Ходько. На знак вшанування пам’яті відомого в районі вчителя присутні поклали квіти до меморіальної дошки.

 

IMG_6600 IMG_6603

IMG_6611 IMG_6614

IMG_6622 IMG_6658

IMG_6661 IMG_6664

IMG_6671IMG_6674

IMG_6623