Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

У Мар’їнці відзначили День визволення міста від російської окупації

Можливо є кращі міста і містечка,

Та все ж рік за роком поспіль,

У Мар’їнку любу – у рідне гніздечко,

Злітаємось ми звідусіль.

 

Квітуй моє місто у злагоді й мирі.

Шановні,  щасливо  живіть

І в  нас   Україні, у дружній родині

Нащадкам добро збережіть.

Сьогодні у Мар’їнці відзначили пам’ятну і  водночас святкову  дату —  5-ту річницю звільнення міста від проросійських терористів. Розпочалися урочисті заходи з покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзарю Т.Г.Шевченку, як символу боротьби українського народу за свободу та незалежність нашої держави.

IMG_4591DSC01095

DSC01098

Святкування продовжилося у районному Будинку культури. Із знаменною подією мар’їнців привітали заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін, в.о. голови Мар’їнської райдержадміністрації Тетяна Збицька, керівник військово-цивільної адміністрації м.Мар’їнка та с.Побєда Олександр Тесля, заступник командувача ОТУ «Схід» Аркадій Степаненко, командир 24 ОМБ ім. короля Данила Валерій Гудзь та військовий капелан Олег Ткаченко.

IMG_4612 IMG_4613

DSC01143 IMG_4629

IMG_4632 IMG_4638

IMG_4644

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали свої життя у боротьбі за Мар’їнку та мирних жителів, які загинули під час запеклих боїв.

Музичними номерами глядачів привітали творчі колективи району.

IMG_4604 IMG_4676

IMG_4683 IMG_4698

IMG_4722 IMG_4724

У фойє Будинку культури були  представлені  фото загиблих захисників України, які віддали своє життя у боях за Мар’їнку, та виставка-експозиція “Міста опалені війною”, підготовлена за матеріалами архівного відділу райдержадміністрації

IMG_4732 IMG_4739

Попри окупацію, страх та сльози мужні мар’їнці завжди вірили в перемогу і сьогодні, коли все місто майорить жовто-блакитними прапорами, вони відчувають себе вільними громадянами своєї держави та господарями рідної землі.

Історична довідка Українського інституту національної пам’яті:

Влітку 2014 року сили Сектору «Б» почали планомірно брати під контроль донецькі передмістя, створюючи плацдарми для подальшого наступу. Вранці 4 серпня батальйони «Азов» та «Шахтарськ» отримали наказ вибити ворога з Мар’їнки. Добровольців підтримала бронетехнікою 51-ша механізована бригада. Сили АТО спробували розсікти укріплений район бойовиків на дві частини, однак зіштовхнулися із запеклим опором. Не з першої спроби, але центральні позиції терористів вдалося взяти. Після того українські бійці почали зачистку Мар’їнки у східному та західному напрямках. Розуміючи, що місто не втримати, бойовики «ДНР» розпочали обстріл Мар’їнки з мінометів, гранатометів, гаубиць та установок «Град». Тим не менше, сили АТО виконали поставлене завдання і повернули в Мар’їнку мир і законну владу.