Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

У Мар’їнському районі працюватиме мобільний ЦНАП

Донецька область отримала два мобільних Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), автомобіль та мобільні кейси для надання соціальних послуг. Це –  технічна допомога, яка надається в рамках реалізації проєктів Програми Розвитку ООН за фінансової підтримки Уряду Канади та Європейського Союзу.

Сьогодні у Краматорську міжнародні партнери офіційно передали ЦНАПи Донецькій та Луганській областям.

У Донецькій області два мобільні ЦНАПи  працюватимуть у Сіверській об’єднаній територіальній громаді та Мар’їнському районі. Також Соледарська ОТГ отримала автомобіль для надання соціальних послуг, а Волноваське управління соціального захисту – два мобільні кейси для виїзного обслуговування населення.

Мобільний центр надання соціальних послуг повністю оснащений необхідною технікою та обладнанням, яке дозволить соціальній службі Соледарської міської ради забезпечити комплексне та якісне обслуговування клієнтів на дому. Автомобіль облаштовано інструментами для надання первинного медичного огляду, як-от, наприклад, вимірювання серцевого ритму чи вимірювання рівня цукру в крові, обладнанням для прибирання та прання, інструментами для ремонту приміщень, садівництва, заготівлі дров, ремонту одягу та шиття, надання перукарських послуг, а також інструментами для проведення гігієнічного манікюру та педикюру. Автомобіль також здійснюватиме доставку їжі та побутових товарів, надаватиме послуги електрика, сантехніка та столяра, а також – соціально-психологічні послуги.

Мобільні кейси для надання соціальних послуг оснащені ноутбуком, принтером, Wi-Fi роутером, сканером, мишкою та USB флеш-накопичувачем, аби соціальні працівники могли надавати соціальні послуги людям, які проживають у віддалених районах та з певних причин не можуть відвідати стаціонарні центри.

«За результатами перемовин з Програмою Розвитку ООН однією з основних цілей було визначено наближення сучасних якісних соціальних послуг для мешканців Донецької області. Особлива увага приділяється людям, які перетинають лінію розмежування через контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду. Так, у березні міста Торецьк та Очеретине вже отримали сучасні мобільні ЦНАПи. Завдяки нашим канадським друзям ми продовжуємо отримувати ЦНАПи, за що я дуже вдячний. Також хочу подякувати представникам Європейського Союзу за мобільний центр соціальних послуг», – сказав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

Очільник області також підкреслив значний внесок європейських партнерів у боротьбу з пандемією COWID-19. За словами Павла Кириленка, окрім обладнання для надання соціальних послуг, сьогодні Донеччина також отримує респіратори, засоби індивідуального захисту та кисневі концентратори, придбані за кошти ЄС.

Голова Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні наголосила, що Канада – надійний друг та партнер України.

«Ми щиро вболіваємо за ваші успіхи на шляху розбудови демократичної, процвітаючої та мирної України. Канада надає всебічну підтримку Україні як на міжнародній арені, так і в процесі реформування та встановлення миру. Від початку збройного конфлікту на Сході України ми уважно вивчали потреби Донецької та Луганської областей. Однією з потреб стало покращення надання соціальних послуг, адже місцеві громади збільшились за рахунок внутрішньо переміщених осіб. Разом з колегами з ПРООН та у тісній співпраці з органами державної влади ми спробували знайти рішення та максимально наблизити найважливіші послуги до тих, хто їх найбільше потребує. Ми щиро радіємо, що відсьогодні громади Сіверська, Мар’їнки, Попасної та Станиці Луганської матимуть мобільні ЦНАПи. Загалом 10 ЦНАПів курсуватимуть віддаленими районами Донецької та Луганської областей, зокрема і поблизу лінії зіткнення», – розповіла вона.

Пані Ешлі Малруні також повідомила, що кожен мобільний ЦНАП коштує понад 185 тисяч доларів. Ці кошти у повному обсязі були профінансовані за рахунок Уряду Канади, у подальшому роботу мобільних ЦНАПів забезпечуватимуть обласні державні адміністрації.

XT3F8403 XT3F8307

XT3F8484 120570602_809644523117970_1422765149477850334_o

Донецька облдержадміністрація