Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління Держпродспоживслужби в Мар’їнському районі інформує

Останнім часом в Україні загострилася ситуація щодо захворюваності населення на ботулізм,  протягом  поточного року зареєстровані  5  випадків, з них  двоє  захворілих померли. Захворювання у всіх випадках пов’язані з вживанням в їжу в’яленої риби промислового виробництва  та в одному випадку домашнього  виготовлення.

Ботулізм – гостра токсикоінфекція з тяжкими клінічним перебігом та високою летальністю, що пов’язано з відсутністю сироватки для  проведення специфічного лікування захворілих.

Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням в’яленої або копченої риби, м’ясних і ковбасних виробів, консервів м’ясних, овочевих  та домашнього приготування.

Заходи щодо профілактики ботулізму:

– не купувати і не вживати харчові продукти, особливо рибні, м’ясні та овочеві консерви  на стихійних ринках  з рук у приватних осіб;

– при купівлі вказаних продуктів, особливо риби,  у торгівельній мережі не купуйте  консерви та рибу без відомостей про їх походження , звертайте увагу на дату виготовлення продукту, дотримання умов зберігання та  термінів реалізації.

– у випадку виявлення перших ознак отруєння (слабкість, підвищення температури, нудота, біль в животі , блювота, пронос) не займайтесь самолікуванням , а терміново звертайтесь за медичною допомогою.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я та життя близьких.