Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціальног захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Відповідно до частини шостої статті 7 Закону України «Про соціальні послуги» постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 (зі змінами) було затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги.

Право на щомісячну компенсацію мають непрацюючі фізичні особи (працездатного та пенсійного віку), які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

2019 рік

Для осіб працездатного віку компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб

 

з 01.07.2019 р. – 2007 грн.

з 01.12.2019 р. – 2102 грн.

Для осіб пенсійного віку компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

 

з 01.07.2019 р. – 1564 грн.

з 01.12.2019 р. – 1638 грн.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи (15%)

з 01.07.19 – 301,05 грн.

з 01.12.19 – 315,30 грн.

з 01.07.19 – 234,60 грн.

з 01.12.19 – 245,70 грн.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю ІІ групи, громадянам похилого віку, дітям з інвалідністю (10%)

з 01.07.19 – 200,70 грн.

з 01.12.19 – 210,20 грн.

з 01.07.19 – 156,40 грн.

з 01.12.19 – 163,80 грн.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю ІІІ групи; хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (7%)

з 01.07.19 – 140,49 грн.

з 01.12.19 – 147,14 грн.

з 01.07.19 – 109,48 грн.

з 01.12.19 – 114,66 грн.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

 • заява про згоду надавати соціальні послуги;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що стан її здоров”я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
 • копія трудової книжки;
 • заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання особи недієздатною):

 • заява про необхідність надання соціальних послуг;
 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності;
 • висновок лікарсько-консультативної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування.

 3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

 • заява про необхідність надання соціальних послуг;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

        Компенсація призначається з дня подання заяв на час встановлення групи інвалідності, або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

     Є ряд підстав, передбачених чинним законодавством, при наявності яких, компенсація за надання соціальних послуг не призначається, а саме:

 • у разі, коли фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, призначено: державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
 • надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб;
 • відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;
 • фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;
 • фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
 • самозайнятим особам;
 • фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
 • фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

          Якщо фізична особа, якій надаються соціальні послуги, перебуватиме на стаціонарному лікуванні самостійно без супроводу та догляду з боку фізичної особи, яка надає соціальні послуги, виплата компенсації тимчасово припиняється та відновлюється на підставі заяви фізичної особи про продовження надання соціальних послуг та довідки про закінчення перебування на стаціонарному лікуванні.

    За більш детальнішою інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою:

м.Мар’їнка, вулиця Каштанова, 2 або за телефоном 066-808-27-24.