Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Професійна адаптація учасників АТО в Навчальному центрі по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів

 Навчальний центр по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів заснований в 1954 році і є єдиним професійно-технічним закладом, заснований на загальнодержавній власності і належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України, який проводить підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робочих кадрів дорожньої галузі й водіїв транспортних засобів. Адреса Навчального центру: вул. Київська, 113, м. Біла Церква, Київська обл., 09109.

В Навчальному центрі здійснюється професійна адаптація учасників АТО за робітничими професіями шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, з урахуванням їх навичок, умінь та побажань, а саме:

№ з/п Код за ДК України Назва професії Термін навчання в тижнях Вартість навчання, грн.
1. 8332 Машиніст автогрейдера 20,2 (5 міс.) 3600
2. 8111 Машиніст екскаватора 20,1 (5 міс.) 3300
3. 8332 Машиніст катка самохідного з рівними вальцями 17,2 (4 міс.) 3300
4. 8332 Машиніст укладача асфальтобетону 17,2 (4 міс.) 3300
5. 7215 Стропальник 9 (2 міс.) 2400
6. 8151 Машиніст змішувача асфальтобетону пересувного 20,2 (5 міс.) 4000
7. 8332 Машиніст бульдозера 4,4 (1 міс.) 2600
8. 8322.2 Водії транспортних засобів категорії «А» 8,5 (2 міс.) 2000*
9. 8322.2 Водії транспортних засобів категорії «В» 10 (2,5 міс.) 5670*
10. 8322.2 Водії транспортних засобів категорії «С» 15 (3,5 міс.) 5954*
11. 8322.2 Водії транспортних засобів категорії «СЕ» 6,5 (1,5 міс.) 2292*
12. 8322.2 Водії транспортних засобів категорії «Д» 10 (2,5 міс.) 3828*

*Вартість наведена з урахуванням витрат на паливно-мастильні матеріали

Також, якщо в учасника антитерористичної операції вже є посвідчення водія і він бажає отримати іншу категорію, Навчальний центр надає можливість отримання відповідного дозволу шляхом проходження 20-годинного курсу з практичного керування відповідного транспортного засобу:

Бажана категорія При наявності посвідчення водія категорії Вартість*, грн.
А1 А, В1, В, С1, С, Д1, Д 800
А В1, В, С1, С, Д1, Д 800
В С1, С, Д1, Д 1500
С Д1, Д 1200
С1 С, Д1, Д 1200
Д1 Д 1400

       *Вартість наведена з урахуванням витрат на паливно-мастильні матеріали

Навчальний центр проводить свою освітню діяльність у трьох формах навчання: підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів.

Навчальний центр має необхідну матеріально-технічну базу, яка була перевірена атестаційною комісією Міністерства освіти і науки та оцінена позитивно, а також достатнє навчально-методичне забезпечення навчального процесу, а саме: 14 навчальних кабінетів, технічну бібліотеку, актовий зал, 7 лабораторій, майстерню, комп’ютерний клас, який обладнано сучасними мультимедійними засобами та інше. Кабінети та лабораторії відповідають вимогам законодавства з охорони праці, правилам технічної безпеки, санітарно-гігієнічним нормам та відповідно до вимог робочих планів і програм, оснащені технічними засобами підготовки, навчальними і наочними посібниками.

На території закладу розташований майданчик початкового водіння, обладнаний спеціальними спорудами та дорожньою розміткою.

Фахова підготовка викладачів та майстрів виробничого навчання відповідає напрямку підготовки механізаторських кадрів та водіїв транспортних засобів.

Відповідно Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432  Навчальний центр пропонує здійснювати професійну адаптацію учасникам антитерористичної операції з урахуванням  їх навичок, умінь та побажань.

Слухачі курсів з інших міст в рази потреби забезпечуються гуртожитком.

Учасник антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) за адресою: вул. Енергетиків, 2, м. Курахове, Донецька обл. (каб. № 3) із заявою за утвердженою формою .

До заяви додаються:

  • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

    Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами особи отримують такі документи державного зразка:

  • свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації – за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;
  • документ про підвищення кваліфікації – за результатами підвищення кваліфікації осіб з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення особи отримують посвідчення встановленого зразка.

Особам, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Після надання документів державного зразка управлінням соціального захисту населення здійснюється оплата за отриману послугу.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Курахове, вул. Енергетиків, 2 (каб. 3).