Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Шановні керівники підприємств, установ та організацій Мар’їнського району!

Відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір – це основний інструмент захисту забезпечення прав та інтересів працівників, який укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавця.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

          Після укладення колективного договору здійснюється його повідомна реєстрація з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію колективних договорів для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких договорів.

Зміни і доповнення, що вносяться до колективного договору також підлягають повідомній реєстрації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

В Мар’їнському районі повідомну реєстрацію колективних договорів здійснює управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації.

Враховуючи вищезазначене, рекомендуємо Вам укласти (переглянути строки дії існуючого колективного договору, необхідність внесення змін і доповнень до нього).

З питань консультацій щодо укладення та повідомної реєстрації колективного договору звертайтесь до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Курахове вул. Енергетиків, 2 (кабінет № 5) та за телефоном: 095-388-41-18.