Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

03.07.2018 року прийнято Закон України № 2476-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (далі – Закон).

Вищевказаним Законом зокрема внесені зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в частині надання допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Право на зазначену допомогу мають один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право на одержання вищевказаного виду державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (зі змінами) визначені умови призначення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Для призначення державної допомоги до органу соціального захисту населення необхідно подати такі документи:

– заяву про призначення за формою, встановленою Мінсоцполітики;

– паспорт або інший документ, що підтверджує особу, та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

-свідоцтво про народження дитини;

-довідку про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок  ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленою Міністерством охорони здоров’я.

Вищезазначена допомога призначається з дня звернення до органу соціального захисту населення та надається щомісячно у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу,  виплата даної допомоги припиняється при наступних підставах:

1) якщо допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) встановлення дитині інвалідності;

3) позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

4) позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

5) скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсності;

6) звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання своїх обов’язків;

7) смерті дитини;

8) смерті отримувача допомоги.

Також виплата державної допомоги призупиняється у разі:

1) тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;

2) влаштування дитини на повне державне утримання у разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

У разі припинення дії обставин щодо припинення та призупинення цієї
допомоги – виплата поновлюється за письмовою заявою отримувача допомоги з місяця, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Зосереджуємо увагу громадян району на те, що цей Закон набирає чинності з 01 січня 2019 року.

За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою:
м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 або м. Курахове, пр. Соборний, 4 (кабінет № 15) або за телефоном 066-808-27-24.