Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Щодо термінів проходження переогляду медико-соціальною комісією громадян,  постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

 У зв’язку з введенням в дію нового Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» внесені зміни щодо процедури видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 11 Порядку особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, посвідчення видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов’язаної з Чорнобильською катастрофою.

Відповідно до пункту 16 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317, медико-соціальна експертна комісія визначає ступінь втрати здоров’я, групу і час настання інвалідності та їх причинний зв’язок з Чорнобильською катастрофою на підставі експертного висновку, визначеного в установленому порядку МОЗ лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я, міжвідомчої експертної ради чи постанови військово-лікарської комісії про причинний зв’язок захворювання з Чорнобильською катастрофою та за наявності посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з відміткою про перереєстрацію або посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (при наявності діючої вкладки до посвідчення).

Медико-соціальна експертна комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.

Слід зазначити, інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) потерпілого встановлюються до першого числа місяця, що настає за місяцем  на який призначено повторний огляд. На підставі вищезазначеного, прийняття документів для чергового переогляду медико-соціальною експертною комісією ступеня втрати здоров’я, групи інвалідності здійснюється лише при наявності дійсного  посвідчення  особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у строк звертання до медико-соціальної експертної комісії не пізніше дати чергового переогляду, зазначеної  у довідці медико-соціальної експертної комісії.

У разі не продовження медико-соціальною експертною комісією строку інвалідності чи встановлення іншої групи інвалідності, посвідчення категорії 1 здається уповноваженому органу для подальшого знищення, а замість нього видається посвідчення іншої категорії відповідно до законодавства.

За більш детальною інформацією по всім питанням звертатися до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою:  м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2