Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Законом України від 2 червня 2020 року № 646- IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», який набрав чинності 1 липня 2020 року, встановлено підвищення соціальних гарантій дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням, адресний підхід для призначення державних соціальних допомог та змінено принцип призначення державної допомоги сім’ям з дітьми.

Цим Законом, зокрема, внесено зміни до статті 18-2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», згідно з якими для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Міністерством соціальної політики України на виконання вищевказаного Закону розроблено та подано на розгляд Уряду проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», яким, поміж іншим, передбачено зміну алгоритму розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з 1 липня 2020 року.

До прийняття Кабінетом Міністрів України зазначеного проєкту постанови органи соціального захисту населення здійснюють прийом заяв з необхідними документами та декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

При цьому призначення відповідних допомог для таких осіб буде здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України та набрання чинності вищевказаного проєкту.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям та допомогу на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні ‒ серпні 2020 року, буде призначено та проведено виплати починаючи з липня 2020 року.

За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за телефоном «гарячої лінії»:
066-808-27-24.