Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Урядовий проект «Муніципальна няня»

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги «новоспеченим батькам» – «муніципальна няня».

Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей відповідно діючого законодавства.

З січня 2019 року сім’я зможе додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки, отримувати щомісяця ще 1 626 грн. відшкодування за послуги «помічниці для своєї дитини».

Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Як це виглядатиме на практиці?

Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення.

Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка  прагне  офіційного  працевлаштування  в  сім’ї  по  догляду за дітьми, має оформитися ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 / юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата, відповідно укладеного цивідьно-правового договору.

За більш детальнішою інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 або за телефоном: +38 (066) 808 – 27 – 24.

муниципальная-няня (1)