Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Допомога особам, які доглядають за хворою дитиною

З 1 січня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 996 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 і від 21 листопада 2013 р. № 917», якою розширено перелік державних соціальних допомог, що надаються відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків – вихователів опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі та хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, та яким не встановлено інвалідність.

Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною до управління соціального захисту населення подаються наступні документи, за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу:

  • заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною;
  • копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
  • документ, що підтверджує повноваження усиновлювача, опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;
  • довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.

Призначення  даного  виду  допомоги  не  залежить  від  факту отримання   інших  видів  державних  соціальних  допомог  на  дитину,  а  також  від  доходів  сім’ї.

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною призначається з дня звернення за її призначенням та виплачується шість місяців в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожну хвору дитину.

Розмір зазначеної допомоги дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня поточного року – 1497 грн., з 1 липня 1 564  грн., з 1 грудня – 1 638 грн.).

Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.

У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога припиняється і в  такому  разі  дитині  призначається  державна  соціальна   допомога,  як  дитині  з  інвалідністю  відповідно  до  Закону  України «Про  державну  соціальну  допомогу  особам  з  інвалідністю  з  дитинства  та  дітям  з  інвалідністю».

За більш детальнішою інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 або за телефоном: +38 (066) 808 – 27 – 24.