Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Зміни в порядку надання житлової субсидії з травня 2019 року

З травня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» внесено зміни до порядку надання житлових субсидій.

Відповідно до внесених змін, з травня поточного року з новими заявою та декларацією до управлінння соціального захисту населення райдержадміністрації для призначення житлової субсидії на новий термін необхідно звернутися таким категоріям громадян:

  • орендарям житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • домогосподарствам, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
  • домогосподарствам, у складі яких є особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
  • домогосподарствам, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • домогосподарствам у складі яких, або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Всім іншим домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня заборгованість по сплаті за житлово‑комунальні послуги, призначення житлової субсидії з травня поточного року, на наступний строк, здійснюватиметься управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації в автоматичному режимі, без подання нової заяви і декларації.

Громадяни, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю. В окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі) за наявності заборгованості.

Якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Також змінами передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

За більш детальнішою інформацією просимо звертатися до управління соціально захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 або за телефоном: 066-808-27-24.