Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Про забезпечення путівками на отримання санаторно-курортного лікування пільгових категорій населення

Забезпечення путівками на отримання санаторно-курортного лікування пільгових категорій населення здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення та постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті постраждалих учасників  Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням», було змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю, постраждалих учасників Революції Гідності  та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа – управління – санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, а після звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Потім має укластися тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

 Перелік осіб, які мають право на отримання путівки в органах соціального захисту населення:

 • особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин – щороку;
 • учасники бойових дій та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – щороку;
 • учасники війни, колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни; особи, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням; дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – один раз на 2 роки.
 • особи з інвалідністю від загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинствазабезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок, терміном 18-21 день;
 • особи з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозкуІ та ІІ групи  забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю, у порядку черговості в міру надходження путівок, терміном лікування – 35 днів.

Для одержання путівки необхідно подати такі документи:

 • заяву;
 • медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;
 • копію паспорта, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та пред’явити оригінали;
 • копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності та пред’явити оригінал;
 • копію посвідчення особи, що підтверджує пільгову категорію та пред’явити оригінал.

Довідка з лікувальної установи за формою 070/о на одержання путівки на санаторно- курортне лікування дійсна 12 місяців з дня видачі. Після  закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на   обліку   для   забезпечення   санаторно-курортною   путівкою, знімається  з  обліку.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку виплачується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 17.06.2004 року № 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»: особам з інвалідністю внаслідок війни, зазначеним в статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» за місцем їх обліку 1 раз на 2 роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом 2 років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Підставою для виплати грошової компенсації є:

 • заява про виплату грошової компенсації;
 • посвідчення особи, що підтверджує пільгову категорію.

Грошова компенсація за невикористану санатороно-курортну пуівку в 2019 році виплачується в таких розмірах:

 • особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки (524 грн.);
 • особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки (393 грн.).

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням з Мінфіном щороку в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» на поточний рік.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 або за телефоном: 095-388-41-18.