Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» (далі ДРУЦКРОІ «Донбас») здійснює комплекс реабілітаційних заходів осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, а саме надає послуги з:

—  соціальної реабілітації;

—  психологічної реабілітації;

— фізичної реабілітації;

—  фізкультурно-спортивної реабілітації;

—  професійної реабілітації;

—  медичного спостереження.

В межах комплексної реабілітації слухачі також проходять курси ментальної арифметики, англійської мови для початківців, швидкісного набору тексту на клавіатурі, історії України, тощо. Строк комплексної реабілітації не перевищує 60 календарних днів на рік.

Термін професійної реабілітації визначається відповідно до начального плану.

Професійна реабілітація здійснюється за такими напрямками:

—  оператор комп’ютерного набору (6 місяців);

—  оператор комп’ютерної верстки (6 місяців);

—  оператор з обробки інформації та програмного забезпечення (9м місяців);

—  обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (8,5 місяців);

—  водій категорії «В» (3,5 місяців);

—  манікюрник (3 місяці);

—  перукар (6 місяців).

По закінченню курсу навчання за результатами кваліфікаційного іспиту слухачі отримують свідоцтво державного зразка про здобуття робітничої професії.

Центр володіє потужною матеріально-технічною базою, медичним та спортивним обладнанням, яке необхідно для забезпечення комплексу реабілітаційних послуг медичного призначення при патологічних змінах, поліпшення трофічних процесів, відновлювальної терапії, досягнення найкращого ефекту в лікуванні будь-якого захворювання при найменшому навантаженні на організм пацієнта.

Слухачі Центру мають можливість отримати консультативні послуги медичного характеру у лікаря-фізіотерапевта.

За бажанням слухачам надаються індивідуальні послуги психолога.

У центрі проводяться заняття з розвитку творчих здібностей, екскурсії, святкові заходи, танцювальна терапія, працюють різноманітні гуртки за інтересами, спортивні змагання та турніри.

Слухачі на безоплатній основі забезпечуються харчуванням, немісцевим надається гуртожиток.

Фізична реабілітація та медичне спостереження в ДРУЦКРОІ «Донбас» включає в себе всі необхідні заходи відновлення або компенсування функцій, втрачених через хворобу або компенсування функцій, втрачених через хворобу або травми.

Комплекс реабілітаційних заходів включає в себе наступні види:

  1. Лікувальна фізкультура. Вона показана практичного при всіх видах травм і захворювань, що обмежують рухливість. До особливого гарних результатів можуть привести заняття на спеціальних тренажерах ( так звана механотерапія). ЛФК дозволяє обережно опрацьовувати окремі м’язи і суглоби, не перевантажуючи їх, розвивати координацію і відчуття рівноваги, відновлювати рухову активність і точність рухів.
  2. Ерготерапія. Цей різновид лікувальної фізкультури, мета якої – відновити навички самообслуговування, виробити конкретний алгоритм для виконання не абстрактні, а звичайних повсякденних дій, необхідних у побуті.
  3. Фізіотерапія. Вона включає в себе магнітні поля, ультразвук, електрику, різні прогрівання. Фізіотерапевтичні методи значно прискорюють процес відновлення тканин, поліпшують кровообіг, знімають набряки і болі.
  4. Масаж. Він грає величну роль в програмі реабілітації особи з інвалідністю, допомагає підтримувати м’язи в тонусі і запобігати пролежнів, якщо пацієнт змушений довгий час проводити в одному положенні. Крім того, масаж покращує кровообіг і прискорює обмінні процеси.
  5. Соціально-психологічна реабілітація. Інвалідність – важке випробування для людини. Апатія, поганий настрій, ангедония і навіть депресія – часті супутники інвалідності, і впоратися з ними своїми силами часом просто неможливо. Заняття з психологом не тільки допоможуть прийняти поточний час речей, а й дозволять пацієнтові визначити цілі і завдання, оцінити свої можливості і перспективи, знайти в собі сили для боротьби з хворобою. Позитивні результати часто дає групова терапія, адже людині важливо розуміти, що він не один і його проблема не унікальна.
  6. Фізкультурно-спортивна реабілітація. Це відновлення, корекція і компенсація порушених функцій організму людини, соціальних функцій і працездатності осіб з ослабленим здоров’ям та осіб з інвалідністю з використанням спеціальних засобів і методів адаптивної фізичної культури і спорту.

Направлення та зарахування Осіб до установи проводиться відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (габілітації) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80.

Для отримання послуг із комплексної реабілітації без професійного навчання отримувач або його законний представник подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) по дві копії документів:

—  Індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

—  Витяг з амбулаторної карти – форма 027/0;

—  Паспорту;

—  Ідентифікаційного коду;

—  Заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (габілітації).

Для отримання послуг із комплексної реабілітації з професійним навчанням за професіями:

—  «Оператор комп’ютерного набору»;

—  «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних»;

—  «Оператор комп’ютерної верстки»;

—  «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

—  «Перукар»;

—  «Манікюрник»

До означених документів необхідно додати 2 копії документу про освіту.

Для отримання послуг із комплексної реабілітації з професійним навчанням за професією «Водій категорії «В»  необхідно додати:

—  Документ про освіту;

—  Сертифікати: нарколога, психіатра;

—  Медичну довідку (форма 083/0) щодо придатності керування автотранспортним засобом;

—  Фото – 6 од. (3,5х4,5) без куточка з фотосалону.

 Адреса Центру «Донбас»: 84313, Донецька область, м.Краматорськ, б-р Машинобудівників, 32.

За більш детальнішою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вулиця Каштанова, 2 або за телефоном 066-808-27-24.