Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Постановою Кабінетом Міністрів України від 29 липня 2020 року № 663 внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Зазначеними змінами запроваджено надання допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.

Державна соціальна допомога на догляд надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати.

Наголошуємо, що основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Постановою також визначено підстави, які не дають права на призначення допомоги на догляд, це отримання:

– надбавки до пенсії на догляд;

– компенсації фізичним особам за надання соціальних послуг

– допомоги особі, яка проживає з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу на догляд за нею;

– компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

У разі виникнення в одинокої особи, яка має право на допомогу на догляд згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд декількох на це підстав, допомога призначається за однією з підстав на її вибір.

Звертаємо увагу, що отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.

Для призначення допомоги на догляд необхідно надати до органу соціального захисту населення наступні документи:

– заява за формою, встановленою Мінсоцполітики (додатково зазначається інформація про відсутність працездатних родичів);

– декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, складена за формою, встановленою Мінсоцполітики (зазначається інформація про склад сім’ї);

– висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Документи на призначення зазначеної допомоги приймаються управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2 та м. Курахове, проспект Соборний, 4 (каб. № 17).

За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за телефоном «гарячої лінії» 066-808-27-24.