Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає роз’яснення щодо організації психологічної, соціальної та професійної реабілітації учасників антитерористичної операції.

Про психологічну реабілітацію

учасників антитерористичної операції                 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає роз’яснення щодо організації психологічної, соціальної та професійної реабілітації  учасників антитерористичної операції.

Згідно з «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» затвердженого Постановою КМУ від 12.07.2017р. № 497 (зі змінами) здійснюється психологічна  реабілітація учасників антитерористичної операції на базі діючих лікувальних та санаторно-курортних закладів. Термін реабілітації складає 18 днів.

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації організовує направлення учасників АТО до реабілітаційних установ, з якими Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в 2020 році  укладено договори на надання послуг з психологічної реабілітації, а саме:

 • ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», Одеська обл..;
 • ТОВ «Санаторій «Токарі», Сумська обл.;
 • ТОВ «Пансіонат «Ірбіс», Херсонська обл.;
 • ДП «Санаторій «Верховина» ЗАТ «Укрпрофоздоровиця», Закарпатська обл.;
 • ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Подільський Артек», Вінницька обл.;
 • ДП «Клінічний санаторій «Карпати», Закарпатська область;
 • ТОВ «Санаторій «Борисфен», Миколаївська область;
 • ДП «КС «Курорт Березівські мінеральні води», Харківська область;
 • Відділення «Санаторій «Світанок» ДП «СКК «Моршинкурорт», Львівська обл.;
 • Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України, Полтавська обл.;
 • ДП «Клінічний санаторій ім. Горького», Одеська область;
 • Філія ПрАТ «Приазовкурорт» Клінічний санаторій «Великий Луг», Запорізька обл.;
 • ТОВ «Примор’я на базі санаторію Сергія Лазо», Одеська область;
 • ДП «Санаторій «Джерельний», Львівська область;
 • ТОВ «СКЗ «Золота нива», Одеська обл.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

       До заяви додається:

 • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду.

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації:

 • реєструє зазначені вище документи;
 • видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи.

Після отримування від управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні. Отримувач приймається до реабілітаційної установи на підставі направлення на психологічну реабілітацію.

Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.

Учасники АТО згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 528 «Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад» мають право на відшкодування вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким установлено один з таких статусів: учасник бойових дій; особа з інвалідністю внаслідок війни; учасник війни. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад виплачується управлінням соціального захисту населення у разі користування таким міжміським транспортом:

– залізничним — у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;

– автомобільним загального користування (крім таксі) — у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад призначається в разі, коли звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати закінчення поїздки. Рішення про відшкодування приймається протягом 10 робочих днів з дати надходження документів.

Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад учасники антитерористичної операції подають до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) такі документи:

– заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі;

–    копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

–   заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;

  –  оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду(на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

За більш детальною інформацією необхідно  звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання  за адресою: Донецька область, м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2,       тел. 066-808-27-24.

Про соціальну та професійну реабілітацію

учасників антитерористичної операції

Професійна та соціальна адаптація учасників АТО здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України «Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» від 21.06.2017р.           № 432 (зі змінами).

Соціальна та професійна адаптація це:

 • курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;
 • професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

Професійна адаптація – залежно від професії спеціалізоване удосконалення наявних професійних знань, умінь і навичок або оволодіння новими та подальше успішне працевлаштування.

Учаснику антитерористичної операції необхідно заповнити заяву.

До заяви додати такі документи:

 • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю     внаслідок війни;
 • копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 Таким документом можуть бути:

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

До уваги учасника антитерористичної операції:

– Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

– Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

– Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

– Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

Також учасник антитерористичної операції має можливість пройти професійне навчання у навчальному закладі, вибраному самостійно. Наприклад, курси водія, оператора комп’ютерного набору, перукаря тощо.

За більш детальною інформацією необхідно  звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання  за адресою: Донецька область, м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2,     тел. 066-808-27-24.