Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує, щодо змін до порядку надання житлових субсидій населенню

Постановою Кабінету Міністрів України № 609 від 18.08.2017 внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Серед важливих нововведень – зміна порядку припинення субсидії при наявності заборгованості, зменшення періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидії та скорочення соціальних нормативів споживання газу.

1. Зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів.

Зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів. Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні 2017 року буде проводитися на підставі доходів за перше півріччя  поточного року, а під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, будуть враховуватися доходи за третій-четвертий квартали попереднього року. Таким чином будуть враховуватися більш актуальні доходи громадян.

Важливо пам’ятати, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для  відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

2. Змінено порядок припинення субсидії за наявності заборгованості

При призначенні субсидії на наступний термін, враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо її сума перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні згідно із Податковим кодексом України неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 гривень. Субсидія не призначатиметься, якщо загальна сума заборгованості перевищує 340 гривень.

3. Внесено зміни до соціальних нормативів споживання газу для побутових потреб, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Зменшено соціальні нормативи споживання газу. З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі соціальні нормативи  споживання природного газу:

– за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання -3,3 куб. метрана одну особу на місяць (було 4,4);

– за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача -5,4 куб. метрана одну особу на місяць (було 7,1);

– за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць (було 14);

4. Призначення субсидії одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання

Тепер субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання. Отримувач субсидії повинен протягом місяця інформувати управління соціального захисту населення про закінчення терміну реєстрації місця перебування.

Крім того, врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна, а саме у разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.

5. Виплата частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членами сім’ї

Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

Крім того, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця інформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств – виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, шляхом  подання  відповідних  документів.

За більш детальною інформацією просимо Вас звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою:
м. Мар’їнка, вул. Каштанова (Артема), 2 або м. Курахове, пр. Соборний (Комсомольський) кабінет № 15.