Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 611 внесено зміни до «Порядку призначення і виплати державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд», затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 02.04.2005 №261.

Вищезазначеними змінами постанову КМУ від 02.04.2005 № 261 приведено у відповідність до Закону України від 07.02.2017 № 1836-VII «Про внесення змін  до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» (чинний з 05.03.2017) в частині надання державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, а саме стосовно терміну надання даної допомоги, визначення її розміру та переліку необхідних документів.

Право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (далі – соціальна допомога) мають особи, які зокрема не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та допомоги, що призначаються відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (крім осіб з інвалідністю з дитинства або дітей з інвалідністю, які мають право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»).

Для призначення соціальної допомоги дитині померлого годувальника до управління соціального захисту населення подаються такі документи:

  • заява (затверджена наказом Мінсоцполітики від 21.04.2015 № 441), при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків особи, якій призначається допомога;
  • довідка про склад сім’ї (при необхідності);
  • копія рішення суду про визнання особи недієздатною і про призначення опікуна (для недієздатних);
  • свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається соціальна допомога;
  • копії документів, що засвідчують родинні відносини члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);
  • копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим з пред’явленням оригіналу;
  • довідка загальноосвітнього навчального закладу системи загальної середньої освіти, професійно-технічного, вищого навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання (у разі потреби).

Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається незалежно від доходу сім’ї, розмір якої встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

 

З 01.05.2017 року
на одну дитину
(100 %)
1312 грн.
на двох дітей (120 %) 1574,4 грн.
на трьох і більше дітей (150 %) 1968 грн.

Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається з дати, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення за допомогою надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника до досягнення дитиною 18-ти річного віку. Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Особа, яка протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови КМУ від 18.08.2017 № 611 (чинна з 31.08.2017) звернулась за призначенням державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, допомога призначається з дня набрання чинності Законом України від  07.02.2017 № 1836-VII «Про внесення змін  до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» (тобто з 05.03.2017), але не раніше дня, що настає за днем смерті годувальника.

За більш детальнішою інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка вул. Каштанова (Артема), 2 або м. Курахове проспект Соборний (Комсомольський), 4 кабінет № 15.