Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 722 було внесено зміни донаступних нормативних актів:

  • Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (далі – Порядок № 1751);
  • Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 (далі – Порядок № 256);
  • Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (далі – Порядок № 250);
  • Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 (далі – Порядок № 189).

Зокрема, змінами до Порядку № 1751 передбачено, у разі подання громадянами заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису, призначати таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви. При цьому, виплата частини одноразової допомоги при народженні дитини (10320 грн) здійснюється не пізніше наступного операційного дня на рахунок одержувача допомоги (зміни до Порядку № 256).

До Порядку № 250 внесені зміни, якими виключено подання довідки про склад сім’ї у разі призначення допомоги за місцем фактичного проживання сім’ї та коли повнолітні члени сім’ї фактично проживають разом, але зареєстровані за різними адресами; у разі змін у складі сім’ї або у разі, коли між поданням заяви на призначення соціальної допомоги на наступний строк та припиненням виплати раніше призначеної соціальної допомоги минуло більше календарного місяця.

Призначення та виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям здійснюється без надання довідок про склад сім’ї. Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Крім цього, Порядок № 189 приведено у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» від 17.05.2017 № 2037-VIII в частині визначення розміру допомоги, у разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі.

За більше детальнішою інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м.Мар’їнка вул. Каштанова, 2 або м.Курахове проспект Соборний, 4 (каб. № 15).