Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Забезпечення путівками на отримання санаторно-курортного лікування учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, санаторно-курортним лікуванням».

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200», було змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю, постраждалих учасників Революції Гідності та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа – управління – санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, а після звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Потім має укластися тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

 Перелік осіб, які мають право на отримання путівки в органах соціального захисту населення:

 • особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком 18-21 день;
 • особи з інвалідністю внаслідок війни з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку І та ІІ групи  забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю – позачергово терміном лікування – 35 днів.
 • учасники бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком 18-21 день;
 • постраждалі учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком 18-21 день;
 • учасники війни – один раз на 2 роки.

Для одержання путівки необхідно подати такі документи:

 • заяву;
 • медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;
 • копію паспорта, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та пред’явити оригінали;
 • копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності та пред’явити оригінал;
 • копію посвідчення особи, що підтверджує пільгову категорію та пред’явити оригінал;
 • копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Довідка з лікувальної установи за формою 070/о на одержання путівки на санаторно- курортне лікування дійсна 12 місяців з дня видачі. Після закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, учасник бойових дій протягом шести місяців повинен поновити медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад шести місяців перебуває на   обліку   для   забезпечення   санаторно-курортною   путівкою, знімається з обліку.

Перелік підстав для відмови у наданні санаторно-курортного лікування:

Не можуть бути забезпечені особи, зазначені у відповідних порядках, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187 та від 27.04.2011 №446, зокрема ветерани війни, які не є постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками антитерористичної операції та особами, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та деяких інших осіб і членів їх сімей.

     Куди звернутись:

 • комплект документів подається до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: вул. Каштанова, 2, м. Мар’їнка.
 • за додатковою інформацією звертайтеся до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за телефоном: 095-388-41-18 або на електронну адресу:  26019853@mail.gov.ua .