Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації повідомляє

Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із реабілітації дітей-інвалідів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 (зі змінами), для здійснення реабілітаційних заходів управління соціального захисту населення райдержадміністрації, на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників, забезпечує направлення таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

Вартість реабілітаційних заходів визначається управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації окремо для кожної дитини з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини з інвалідністю не повинна перевищувати суму 9 тис.грн. До заяви заявник – фізична особа надає такі документи:

– копію свідоцтва про народження дитини-інваліда, копію паспорта законного представника дитини-інваліда, документа, що підтверджує його повноваження;

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

– копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів – висновок ЛКК);

– копію індивідуальної програми реабілітації інваліда (дитини-інваліда);

– інші документи (за потреби).

Оплата реабілітаційних заходів здійснюється управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на підставі актів виконуваних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з реабілітаційною установою.

Крім того, відповідно до законодавства, суми адміністративно-господарських санкцій, що надходять до Державного бюджету України від підприємств за невиконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, можуть спрямовуватися на надання фінансової допомоги для оплати вартості навчання таких осіб, зокрема, у вищих навчальних закладах.

Оплата вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат на навчання особи з інвалідністю.

Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійну реабілітацію та/або професійне навчання.

У вартість навчання особи з інвалідністю включається відшкодування витрат за його проживання у гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується таке навчання, і  якщо воно проводиться не за місцем постійного проживання особи з інвалідністю.

Щодо умов та переліку документів, необхідних для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю, просимо звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Курахове, вул. Енергетиків, 2 (кабінет № 3).