Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

 

Про виплату грошової компенсації замість путівки громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2018 році

 

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації щороку проводить оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З  1 січня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України  від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – порядок).

Цей Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі – грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація  у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

З 01.01.2018 року набирає чинності пункт 24 Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, в частині виплати грошової компенсації у розмірі середньої вартості  путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку, громадянам, віднесеним до категорії 1, одному із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разів відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Відповідно  до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 р. № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації  замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» рівень прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
становить – 1373,00 грн., тобто середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки у 2018 році орієнтовно складатиме 481 грн. Тобто, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку  середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки у 2018 році складатиме орієнтовно 481 грн.

Для виплати грошової компенсації громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до управління  соціального захисту населення райдержадміністрації заяву на отримання грошової компенсації замість путівки, довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), копію паспорта.

Вважаємо, що всі бажаючі зможуть скористатися наданою послугою. За більш детальною інформацією по всім питанням звертатися до управління соціального захисту населення Мар’ۥїнської райдержадміністрації  за адресою:  м. Курахове, вул. Енергетиків, 2 (каб. 4).