Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації інформує

Згідно Закону України «Про основні засади соціальної захищеності інвалідів в Україні» громадяни з інвалідністю мають право на пільги. А саме:

Стаття 38.

Інваліди, які отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, діти – інваліди мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Інваліди першої і другої груп мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості.

Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь–які послуги населенню.

Інвалiдам i дiтям-iнвалiдам надаються безоплатно або на пiльгових умовах на пiдставi iндивiдуальної програми реабiлiтацiї послуги iз соцiально-побутового i медичного обслуговування, технiчнi та iншi засоби реабiлiтацiї (засоби для пересування, протезнi вироби, сурдотехнiчнi засоби, мобiльнi телефони для письмового спiлкування тощо), вироби медичного призначення (iндивiдуальнi пристрої, протези очей, зубiв, щелеп, окуляри, слуховi та голосоутворювальнi апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачi тощо), а також автомобiлi, крiсла колiснi з електроприводом — за наявностi вiдповiдного медичного висновку.

Інвалiду, законному представнику недiєздатного iнвалiда чи дитини-iнвалiда автомобiль, виданий безоплатно чи на пiльгових умовах, у тому числi визнаний гуманiтарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий у власнiсть пiсля закiнчення 10-рiчного строку експлуатацiї у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.

Для отримання засобів технічної реабілітації необхідно надати наступний пакет документів (для дорослого):

 • копія паспорта або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років);
 • копія ідентифікаційного коду;
 • висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);
 • індивідуальна програма (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 01 січня 2007 року), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 • рішення ВЛК чи висновок ЛКК для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність;
 • довідка з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю та іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються);
 • довідка внутрішньо переміщеної особи (для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю) – за наявності;
 • довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей з інвалідністю, віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб).

Законний представник особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.

Для взяття на облік осіб з інвалідністю по зору, слуху з числа членів УТОС, УТОГ до управління соціального захисту населення із зазначеними документами та копією членського квитка за бажанням особи з інвалідністю може звернутися керівник первинної організації відповідного товариства, який повинен мати при собі документи, що підтверджують його особу та повноваження.

Інвалiди i дiти-iнвалiди за наявностi медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путiвками.

Для взяття на облік особі з інвалідністю необхідно особисто звернутися до управління соціального захисту населення та надати заяву для забезпечення санаторно-курортною путівкою.

До заяви додаються довідка ЛКК форми 070/о, копії: паспорт, ІНН, пенсійне посвідчення та довідка МСЄК (для інвалідів), посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.  При собі мати оригінали документів.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням дитини з інвалідністю необхідно звернутися до лікувального закладу.

Стаття 38-1.

Інваліди I та  II групи, діти інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда I групи або дитину інваліда), мають право на  безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей інвалідів  ( не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину інваліда), мають право на 50- відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інваліди війни та прирівняні до них особи ( стаття 7) мають право на пільги. А саме.

Стаття 13.

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.

Позачергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з  дорогоцінних металів), безплатне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами.

Безплатне позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

100- процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами ( газом, електроенергією та ін.) та скрапленим балонним газом в межах норм, передбачених чинним законодавством.

100- процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення.

Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда  I групи.

Позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв’язку. Абонементна плата за корисування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Інвалідам I та  II надається право безплатного проїзду один раз на два роки  (туди і назад)  залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду  один раз на рік ( туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50 – процентною знижкою вартості проїзду.

Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів I групи ( не більше одного супроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.

Зазначені пільги надаються особам з інвалідністю які також є внутрішньо- переміщеними особами (за наявності довідки внутрішньо-переміщеної особи) та учасниками антитерористичної операції (за наявності посвідчення інваліда війни і довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції).

Якщо інвалід має право на пільги за декількома  законами, пільга йому надається  лише за одним з них за його вибором.

Документи для внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги:

 • довідка про склад сім’ї;
 • копія паспорту 1,2 та 11 сторінка(прописка) заявника;
 • копії паспорту/ свідоцтво про народження дружини та неповнолітніх дітей;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копії ідентифікаційних кодів заявника та членів сім’ї;
 • копія посвідчення / довідки, що дає право на пільгу( «Інвалід війни», довідка МСЕК);
 • копія рішення комісії, що підтверджує встановлення статусу «Інвалід війни»;
 • копія довідки переміщеної особи пільговика та членів сім’ї  (за наявності).

За більш детальною інформацією, стосовно надання пільг, просимо звертатися до управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за адресою: м. Курахове,  вул. Енергетиків, 2 (каб. 4 та
каб. 3).