Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

В консалтинговому центрі Мар’їнського районного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.

13 червня в Консалтинговому центрі Мар’їнського районного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей на тему «Легалізація зайнятості –  крок назустріч працівникам». У заході взяли участь представники Головного управління Держпраці у Донецькій області, управління соціального захисту населення та роботодавці району.

Відкрила захід директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака. Вона ознайомила роботодавців з послугами служби зайнятості та визначила економічні переваги від співпраці, розповіла про інноваційні методи роботи та особливості участі у роботах тимчасового характеру.

Головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Марина Солоха акцентувала увагу на необхідності укладання трудових договорів між найманими працівниками та роботодавцями, вказала на різницю між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру. Вона наголосила на своєчасності виплати заробітної плати, авансу, оплати відпускних, лікарняних, особливості використання праці неповнолітніх, нарахування доплат за шкідливі умови праці, роботи у вихідні та святкові дні, нарахування індексації заробітної плати, ознайомила присутніх з відповідальністю  роботодавців за порушення КЗпП України.

Учасники заходу обговорили рекомендації щодо активізації ролі роботодавців у ліквідації «тіньової» зайнятості, спрямовані на розвиток району.

фото1