Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

В м.Мар’їнка відбувся медійний майданчик «Здоровий спосіб життя»

Напередодні Всесвітнього дня здоров’я, що відзначається 7 квітня, у актовій залі районного відділу охорони здоров’я, за участі медиків та КП «Районний медійний, інформаційно-комп’ютерний центр», відбувся медійний майданчик: «Здоровий спосіб життя».

У заході взяли участь заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Токмакова, районні профільні спеціалісти, медпрацівники міськрайонної філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України», начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Грибань. Учасники заходу обговорили основні напрямки формування у мешканців району навичок здорового способу життя.

Кожна людина мріє бути здоровою і не хворіти, але мало хто знає, а тим більш дотримується основних правил здорового життя, хоч вони залишаються незмінними – правильне харчування, достатня фізична активність, дотримання режиму дня, відмова від шкідливих звичок. Присутні обговорили основні фактори, що здатні сприяти покращенню стану здоров’я людини

На думку медиків, прищеплювати навички здорового способу життя треба з раннього віку. Молодих батьків необхідно інформувати про те чим годувати дитину, яких продуктів слід уникати у раціоні, як заохотити малечу до ранкової зарядки та занять спортом. Звісно неабияку роль у формуванні правильних звичок відіграє дитячий садочок та школа, але без допомоги мам і пап вони безсилі. До того ж, маленькі завжди беруть приклад з дорослих, тому запобігти розповсюдженню тютюнопаління та алкоголізму серед підлітків не можливо без відмови від шкідливих звичок їх старших родичів.

Профілактика, розповсюджених останнім часом, захворювань на цукровий діабет другого типу, ожиріння, серцево-судинні хвороби передбачає раціональне харчування та щоденне помірне тридцяти хвилинне фізичне навантаження.

Прищепити підростаючому поколінню навички здорового способу життя можливо спільними зусиллями батьків, медпрацівників, вчителів та вихователів закладів освіти, структурних підрозділів райдержадміністрації, які опікуються проблемами молоді, засобів масової інформації.

Наприкінці заходу Ольга Токмакова звернула увагу присутніх на основні аспекти розпочатої кампанії «Лікар для кожної сім’ї» та розповіла про механізм підписання декларацій з медпрацівниками.

DSCN8116 DSCN8101