Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнська районна бібліотека запрошує відвідати книжково-ілюстративну виставку «Карпатська Україна – тріумф і трагедія одного дня»

15 березня 2019 року виповнилось 80 років від проголошення незалежності Карпатської України. З цього приводу в період з 15 березня по 20 травня 2019 року  в Мар’їнській районній бібліотеці діє книжково-ілюстративна виставка «Карпатська Україна – тріумф і трагедія одного дня».

Історія Карпатської України – коротка, але драматична і яскрава: кілька місяців автономії, кілька днів незалежності. Після розпаду на початку ХХ століття Австро-Угорської імперії, Закарпаття, яке входило до її складу, відійшло до Чехо-Словаччини. У жовтні 1938 року празький парламент ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської України, після чого Чехо-Словаччина перетворювалася на федеративну державу чехів, словаків і карпатських українців. До влади автономної Карпатської України прийшов уряд, очолюваний Августином Волошиним. У лютому 1939 року відбулися вибори до парламенту – Сойму Карпатської України.13 березня 1939 року  керівник Угорської держави Хорті надіслав чехословацькому уряду ноту з вимогою протягом 24 годин віддати Карпатську Україну Угорщині. Не дочекавшись відповіді, в ніч на 14 березня 1939 року, порушивши кордони, угорські війська перейшли в наступ. Зрештою, в ніч з 14 на 15 березня, було зібрано засідання Сойму, на якому проголосили самостійну Карпатську Україну. Тим часом угорські війська підступили до Хуста, навколо якого точилися запеклі бої. Солдати Карпатської Січі фактично стали національним військом, вони  мужньо боронили незалежність Карпатської України. Через кілька днів,18 березня, Карпатська Україна була повністю окупована угорськими військами. “Історія Карпатської України – це важлива сторінка історії нашого державотворення, а боротьба “Карпатської Січі” – елемент нашої військової традиції.

IMG_20190321_092355

IMG_20190510_145341