Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

В Мар’їнському районі провели акцію «Обережно: торгівля людьми!»

Мар’їнським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено акцію «Обережно: торгівля людьми!». Переважно на базі загальноосвітніх шкіл району відбулося 6 заходів (відеолекторії, бесіди, ігри), в яких прийняло участь 94 чоловіка.

Сьогодні  торгівля людьми є дуже прибутковим бізнесом у світі після торгівлі зброєю та наркотиками. Тож важливим завданням є убезпечення учнівської молоді від тенет шахраїв. Для кожного випускника школи важливим є питання про здобуття освіти у ВНЗ та працевлаштування. Користуючись інформаційно-комунікаційними технологіями, молодь дізнається про пропозиції різноманітних навчальних закладів та фірм, які пропонують якісне навчання та швидке працевлаштування як на Україні, так і за кордоном та високу заробітну плату. Часто за такими оголошеннями стоять шахраї.

24 квітня фахівцем із соціальної роботи Любченко Тетяною спільно з психологом Аушевою Тетяною на базі Костянтинопольської ЗОШ було проведено групову роботу з учнями 9-11  класів «Торгівля людьми-болюча проблема нашого сьогодення», метою якої було підвищити загальний рівень правової свідомості дітей, рівень обізнаності з проблем порушення прав людини, зокрема торгівлі людьми, навчити моделям безпечної поведінки, виховати повагу до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми, розвінчувати стереотипи, що створюють хибне уявлення про проблему та дотичні теми. Учні самі проводили анкетування та аналіз анкет, збирали статистичну інформацію про випадки торгівлі людьми, розглядали картки з коротким описом різноманітних ситуацій, пов’язаних з порушенням прав людини та торгівлю людьми,  та складали психологічний портрет жертви та работоргівця. Роботою було охоплено 21 учень.

З метою підвищення рівня обізнаності учнів щодо проблеми торгівлі людьми 25 квітня фахівцем із соціальної роботи Феденко Мариною була проведена година спілкування з учнями 9-11 класів Новоукраїнської ЗОШ «Торгівля людьми в Україні та світі», яких було проінформовано про основні проблеми та помилки, що виникають у громадян України, які виїжджають за кордон, стають «живим товаром», потрапляючи в рабство. Після цього учні переглянули та проаналізували  відеоролик «Торгівля людьми в Україні». Роботою було охоплено 16 учнів.

25 квітня з учнями 9 класу  Єлизаветівської ЗОШ фахівцем із соціальної роботи Пойдіміровою Оленою було проведено груповий захід щодо протидії торгівлі людьми «Людина – не лялька!». В ході зустрічі було ознайомлено  учнів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, його історичними витоками і сучасними проявами; на прикладах показано та обговорено  небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Інформаційно-просвітницькою роботою було охоплено 11 учнів.

25 квітня фахівцем із соціальної роботи Масло Лілією спільно з педагогом-організатором  Агафоновою Юлією на базі Зорянської ЗОШ було проведено групову роботу з учнями 9 класу «Торгівля людьми». Роботою було охоплено 9 учнів.

26 квітня фахівцем із соціальної роботи Соколенко Вітою спільно з медичним працівником Масло Оленою та педагогом-організатором Верховською Наталією на базі Новоселидівської ЗОШ було проведено групову роботу з учнями 6-9 класів «Торгівля людьми», метою якої було ознайомити учнів, що саме потрібно знати про цей жахливий фактор, як потрібно себе захистити щоб уникнути лиха, допомогти підвищити рівень знань стосовно прав людини, сприяти вихованню поваги до людської гідності та особистості.

Була проведена бесіда, в якій були охоплені всі аспекти цього терміну. Учні отримали брошурки, які закликають молодь до обережного ставлення до незнайомих людей, заманливих пропозицій праці за кордоном та ін.. Роботою було охоплено 30 учнів.

Фахівцем із соціальної роботи Кругловою Оксаною 27 квітня на базі Богоявленської сільської ради було проведено бесіду з працівниками сільської ради, працівниками ФАПу та ДНЗ №39 «Калинка» на тему «2017 рік- рік боротьби з торгівлею людьми».

Метою бесіди було підвищити рівень інформованості щодо проблеми торгівлі людьми, сформувати уявлення про суть торгівлі людьми; з’ясувати причини торгівлі людьми; ознайомити присутніх з різними формами торгівлі людьми; позбавитися стереотипів щодо торгівлі людьми. Присутні отримали тематичні листівки. Роботою було охоплено 7 чоловік.

100_5259

DSC04426

lMW7NaHNSnY

LVKCtwp5fv8