Сьогодні, 20 червня 2019 року, в рамках відзначення Всесвітнього дня біженців представники міжнародних організацій разом із представниками органів державної влади та місцевими жителями висадили дерева біля приміщення управління соціального захисту населення райдержадміністрації та Центру реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Вогник Надії» у м.Мар’їнка на знак солідарності з особами, які були вимушені покинути свої домівки в результаті конфлікту на Сході України.
Відкрили захід голова офісу Агентства ООН у справах біженців у м.Маріуполь Асель Ормонова та голова Мар’їнської райдержадміністрації, керівник районної військово-цивільної адміністрації Володимир Мороз.
Мар’їнський район став яскравим прикладом спільних зусиль місцевих органів влади та активних мешканців, спрямованих на ліквідацію наслідків конфлікту на Сході України, відродження життєдіяльності громади та створення умов для повернення жителів, які були вимушені покинути свої домівки через активні військові дії в районі починаючи з 2014 року.
Саме з цього приводу цього року УВКБ ООН спільно з представниками місцевої громади вшановують ту мужність і стійкість, яку проявляють мешканці Мар’їнського району протягом останніх 5 років.
До роботи з висадки “дерев миру та солідарності” долучилися Мар’їнська організація Товариства Червоного Хреста України, гуманітарна місія «Проліска», Мар’їнська райдержадміністрація, військово-цивільна адміністрація м.Мар’їнка та с.Побєда, Мар’їнська районна організація ветеранів та небайдужі жителі громади.
По завершенню робіт очільник району Володимир Мороз разом із головою офісу Агентства ООН у справах біженців у м.Маріуполь Асель Ормоновою відвідали приміщення управління соціального захисту населення райдержадміністрації та Центру реабілітації дітей та осіб із інвалідністю «Вогник надії», де ознайомилися із їх поточною діяльністю, яку вдалося відновити після початку конфлікту.
Довідково:
Щороку, 20 червня, міжнародна спільнота вшановує Всесвітній день біженців. Відзначення Дня було затверджено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2000 році на знак солідарності й визнання стійкості духу й мужності осіб, які були вимушені залишити свої домівки через збройні конфлікти, міжрасову неприязнь чи стихійні лиха та шукати безпечного притулку в інших регіонах чи інших країнах.