Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

В районі проходить операція “Первоцвіт-2017”

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України для подальшого продажу. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій   їх окремих видів.

3 метою збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведения операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ, лісової охорони та служби державної охорони природно-заповідного фонду України, громадські організації, засоби масової інформації.

Закликаємо мешканців Мар’їнського району приєднатися  до операції “Первоцвіт” заради збереження унікальної  природи рідного краю!