Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

«Люди миру! Пам’ятайте…»

11 квітня 2018 року о 10.00 у Мар’їнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбулась лекція для учнів 9-11 класів «Люди миру! Пам’ятайте…», присвячена Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів.

В ході пізнавального заходу підлітки дізнались про те, що в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли важкий шлях через фашистські табори. Саме в цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму із 30-ти країн світу, які загинули в концтаборах за роки війни.

viber image — копия

11 квітня 2018 року в читальному залі  бібліотеки Курахівського міського центру і дозвілля  була проведена бесіда до  Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. З 18 млн громадян країн Європи, що пройшли через табори різного призначення, в тому числі і концентраційні табори, було знищено понад 11 млн чоловік. Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму.

DSCN5768 — копия

DSCN5769 — копия

11 квітня  2018  року  з  метою  вшанування  громадян   України,  які   під  час  Другої  світової війни  постраждали  від  нацистських    переслідувань,  пам’яті  загиблих   в’язнів  фашистських  таборів та  розширення  знань  учнів  про  трагічні  сторінки  тих  часів  у  Міжнародний  день  визволення в’язнів  фашистських  таборів працівники  Зорянського СБСКП  підготували для учнів та мешканців села ряд заходів: фотостенд документів «Крізь  ад  фашистських  таборів»; годину  пам’яті  «Дитинство  за  колючим  дротом»; інформаційну   годину  «Варварство  ХХ століття  –  фашистські   табори».

Присутні мали змогу переглянути  відеоролік «Бухенвальдський   набат», відеофільми  «Детство, опаленное  войной» і «Узникам  концлагерей  посвящается», а також вшанували хвилиною  мовчання пам’ять  загиблих.

зоряне

зоряне1

Працівники Галицинівського  будинку культури і загальноосвітньої школи підготували для учнів пізнавальну програму “День визволення  в’язнів фашистських  таборів”. Ведуча заходу Лисенко Л.В. розповіла про жахливі  страждання в’язнів таборів смерті та німецькі концтабори, що знаходились в період окупації України у роки Другої світової війни. Також усі присутні подивилися документальний фільм про трагічні події тих часів.

Наприкінці заходу усі присутні  вшанували пам’ять загиблих  хвилиною мовчання.

SAM_0195 — копия