Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Важливий вибір

Кожного року восени Мар’їнський районний центр зайнятості проводить традиційний масовий захід для випускників шкіл. Не став виключенням і цей рік.

23 жовтня в приміщенні Курахівського професійного ліцею відбувся День кар’єри, учасниками якого стали 323 учні 9-11 класів курахівських закладів загальної середньої освіти і студенти Курахівського професійного ліцею. Захід проводився в рамках Регіонального Форуму Кар’єри «Живи і працюй в Україні», який цього року проходить під девізом «Схід і Захід разом».

У холі Курахівського професійного ліцею розташувались 3 професійно-технічні навчальні заклади, 3 технікуми, 2 вищих навчальних заклади і 3 роботодавців, які презентували різноманітні професії. Представники закладів познайомили майбутніх випускників з умовами вступу. Всі бажаючі мали змогу взяти участь у майстер-класах, організованих викладачами. Хлопці управлялись з рятувальним обладнанням, роздивлялись зварювальну апаратуру; дівчата виготовляли з мастики прикраси на торти, прикрашали печиво, а всі разом ласували сиром і випічкою. Під час заходу старшокласники мали змогу дізнатися про основні правила складання портфоліо кар’єрного просування, пройшли експрес-тестування, поділилися своїми планами на майбутнє та отримали консультації фахівців.

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Але часто перед випускниками питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

У Державній службі зайнятості констатують наявність кваліфікаційно-професійного дисбалансу на українському ринку праці. 80% випускників шкіл намагаються вступити до вищих навчальних закладів і менше 30% отримують професійну освіту. Натомість ринок праці сьогодні потребує електрозварників, слюсарів, токарів, пекарів, водіїв, столярів, продавців, швачок, кухарів, офіціантів, охоронців, медсестер, трактористів, робітників з обслуговування сільськогосподарської техніки.

Ми звернулися до представників Курахівського професійно ліцею з питанням, чому підростаючій молоді треба йти навчатися саме до них. «Наш  ліцей надає професійну освіту з будівельних професій і є одним з передових учбових майданчиків Донецької області, – зазначив старший майстер Андрій Геревенко, – З 2014 року ініціативні групи Курахівського професійного ліцею виграли 8 грантів на оздоблення майстерень, навчальних класів та кімнат загального користування. Ми постійно працюємо в напрямку підвищення рівня кваліфікації наших випускників. Цього року два наших учня взяли участь у конкурсі зі зварювання серед представників компаній ДТЕК і були відзначені особистими трудовими книжками за підписом директора Курахівської ТЕС та зварювальними масками «хамелеон». Нещодавно ми виграли ще один грант і найближчим часом очікуємо нове зварювальне обладнання на суму 4,5 мільйони грн. для створення нового центру зварювальних технологій». «А ще у нас цікаво навчатися, – долучилася до бесіди заступник директора з виховної роботи Ірина Бобриш, – Курахівський професійний ліцей  бере участь в програмі «eTwinning». Це міжнародний освітній проект, в рамках якого студенти спілкуються з представниками 14 країн світу.»

У холі не стихають дитячі голоси. Звертаємося до групи дівчат-дев’ятикласниць, чи знайшли вони щось цікаве для себе. «Нам дуже подобається. Ми робили рідкі шпалери, малювали харчовими фломастерами на мастиці. А ще нам сподобалися прикраси, вироблені зі справжнього волосся»

Викладачі навчальних закладів теж поділилися своїми враженнями. «Ми постійні учасники заходів, які організує Мар’їнський районний центр зайнятості для учнівської молоді, – говорить майстер виробничого навчання Красногорівського вищого професійного училища Ніна Вороніна, – Такі зустрічі допомагають майбутнім випускникам поспілкуватися з професіоналами, спробувати свої сили, «приміряти» на себе професію і зробити свідомий вибір.»

Отримана на Дні кар’єри інформація є цікавою і корисною, але вибір залишається за школярами. Щоб вдало обрати професію, потрібно прислухатись до своїх побажань, врахувати результати тестування, взяти до уваги  поради батьків, вчителів, фахівців служби зайнятості.

01 10а

13 73031513_2412083235698573_8447649330575179776_o

За матеріалами Мар’їнського РЦЗ