Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє

З 1 грудня 2019 року  відповідно до вимог ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік», відбулось підвищення  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що збільшило розмір окремих видів пенсій та інших виплат (доплат), які залежать від величини прожиткового мінімуму.

Загалом розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підвищено на 74 гривні з 1564,00 грн. до 1638,00 грн. З урахуванням вищезазначеного, Великоновосілківським об’єднаним управлінням ПФУ автоматично проведені перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. Перерахунку підлягали мінімальні розміри пенсій. Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, перераховано доплату за понаднормативний стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не провадяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю, таким громадянам перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму здійснюється після звільнення  роботи.

Звертаємо увагу, що розміри підвищення у кожного пенсіонера індивідуальні, оскільки залежить від тривалості страхового стажу, розміру заробітної плати та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати підлягала перерахунку (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки). Переглянути розмір свого підвищення кожен пенсіонер може в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ.

Загалом управлінням було проведено перерахунки 27,5 тис. пенсійних справ пенсіонерів Мар’їнського району, середній розмір підвищення для пенсіонерів району склав  36,2 грн.