Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє

Оновлено форму Звіту з ЄСВ та порядок його заповнення

Міністерство фінансів України своїм наказом від 15.05.2018 р. № 511 внесло зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зміни набувають чинності з 01.08.2018 року.

Отже, ЄСВ – звіт за новою формою уперше буде подаватися починаючи із звітності за серпень 2018 року, граничний строк подання якого закінчиться 20 вересня 2018 року. Таким чином, звітність з ЄСВ липень (граничний строк подання 20.08.2018 р.) подається за старою формою.

Що нового приніс новий ЄСВ – звіт? Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області звертає увагу роботодавців на такі основні моменти при заповненні Звіту «по-новому»:

  1. Таблиця 1 розширилася новими рядками (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1). У них буде інформація про те, скільки б нарахував роботодавець ЄСВ за ставкою 22%, якби не застосовував «інвалідні» ставки (8,41, 5,3 і 5,5 %).
  2. Істотно змінилася таблиця 5 ЄСВ – звіту:

— нова назва – «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби». Раніше згадки про проходження військової служби не було.

— збільшилася кількість граф. Додалося 6 нових: «12. Професійна назва роботи»; «13. Код ЗКППТР»; «14. Код класифікатора професій» –  професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України “Класифікатор професій ДК 003:2010”; «15. Посада» – назва посади відповідає запису у трудовій книжці; «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду»; «19. Військове звання».

— з’явилися нові категорії осіб: «7 – особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами»; «8 – особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу». Що означають ці зміни? Передусім тепер у ній зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби (графа 11), а також військове звання (графа 19).

— буде відображатися інформація про переведення працівника з однієї посади (роботи) на іншу в одного й того ж роботодавця. Зазначати її слід так само, як і про прийняття на роботу. Раніше факт переведення в ЄСВ – звіті взагалі не фігурував.

  1. Таблиця 6 практично залишилася в колишньому вигляді. Порядок її заповнення також, але:

 — з’явився новий код категорії типу нарахування 14 – сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням).

—   період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».

— для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року.