Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Великоновосілківське об’єднане управління ПФУ Донецької області повідомляє

Сьогодні, як ніколи, гостро стоїть питання наповнення бюджету Пенсійного фонду України для забезпечення своєчасного та якісного фінансування пенсійних виплат.

Основним джерелом надходження до бюджету Фонду є єдиний соціальний внесок, який сплачується до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування і використовується для виплати пенсій. Через несплату взятих на себе зобов’язань суб’єктами підприємницької діяльності працівники втрачають необхідний страховий стаж, а бюджет Пенсійного фонду недоотримує  кошти для виплати пенсій.

З метою захисту прав пенсіонерів, особлива увага органів влади приділяється питанням стягнення заборгованості, а також виведенню доходів із «тіні» і офіційному оформленню трудових відносин.

На даний час виплата «тіньової» заробітної плати та нелегальне використання праці найманих працівників (без укладання трудових договорів) стали, на жаль, нормою життя.  Недоліки тіньової заробітної плати не тільки в тому, що державний бюджет втрачає значні кошти. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів для самої людини, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески, залежить рівень соціального та пенсійного захисту людини.

Отже, вимагаючи від своїх роботодавців офіційного працевлаштування, а також нарахування та виплату гідної заробітної плати, ви забезпечуєте собі соціальні гарантії та гідну пенсію завтра. Тож пам’ятайте: не буде стажу – не буде пенсії!