Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Відбулися громадські слухання з обговорення питання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ “Хлібний смак”

Сьогодні, 10 січня 2019 року, за ініціативи Мар’їнської райдержадміністрації в приміщенні Курахівської міської ради відбулися громадські слухання з обговорення питання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення ТОВ «Хлібний смак» (хлібозавод №7), що розташоване за адресою: м. Курахове, вул. Побєди, 4.

Участь у обговорені прийняли представники райдержадміністрації, Курахівської міської ради, адміністрації  ТОВ «Хлібний смак», громадські активісти та  мешканці міста.

Мета  проведення заходу – вивчення зауважень громадськості  до екологічних наслідків господарської діяльності вказаного підприємства для врахування Департаментом екології Донецької облдержадміністрації під час підготовки видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

DSC08552 DSC08532

На засіданні  місцеві жителі не підтримали отримання дозволу на викиди даним підприємством, оскільки воно розташоване в щільно забудованій частині міста та забруднює навколишнє природне середовище. Жителі громади розповіли, що вже протягом багатьох років  відчувають неприємний запах, причиною якого стала господарська діяльність підприємства. Громадян турбують виробничий шум та забруднення повітря продуктами згоряння палива, на якому наразі працює хлібозавод. Наслідками вказаного є  погіршення стану здоров’я, алергічні реакції, подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, респіраторні захворювання, тощо.

DSC08546 DSC08550

Керівництво підприємства повідомило про наміри  газифікації виробництва для чого  у 2011 році розроблено робочий проект. Проте впровадження його потребує вкладення значних фінансових ресурсів, яких підприємство наразі не має. Одним із шляхів вишукання необхідних коштів є підвищення цін на продукцію підприємства, а саме хлібобулочні вироби, що може викликати негативну реакцію населення та зниження попиту. Також, представники підприємства зауважили, що наразі виробництво працює на покращеному паливі, яке, на їх думку, не спричиняє неприємних наслідків, але жителі міста з цим не погодилися.

DSC08559

Заступник Курахівського міського голови Олена Іркобаєва наголосила на необхідності прискорення  переведення виробництва на газове паливо що поліпшить екологічні ситуацію в місті  адже жителі міста мають право дихати чистим повітрям. Також вона зауважила, що проект по газифікації у підприємства існує вже 7 років, але його втілення проводиться дуже повільними темпами, що створює соціальну напругу серед населення.

DSC08535

Взявши слово в.о. начальника управління економіки Мар’їнської райдержадміністрації Олег Тарапатов зауважив, що усі зауваження громадськості будуть враховані, результати проведення громадських слухань будуть направлені Департаменту екології Донецької облдержадміністрації для прийняття остаточного рішення щодо видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ «Хлібний смак».

DSC08565

За результатами проведеного на громадських слуханнях  голосування вирішено просити Департамент екології Донецької облдержадміністрації відмовити ТОВ «Хлібний смак» у  наданні дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря до завершення модернізації та  газифікації виробництва.

DSC08570 DSC08571