Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Відділ цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації повідомляє

Пари ртуті металевої на горищі та квартирах Красногорівської багатоповерхівки не знайдені

Останніми днями у ЗМІ була поширена інформація про те, що  на горищі пошкодженого обстрілами п’ятиповерхового будинку по вул. Толстого у м. Красногорівці під час відновлювальних робіт знайшли розлиту ртуть.

У зв’язку з цим, Мар’їнська райдержадміністрація інформує: дійсно, 30 жовтня 2017 р. під час проведення відновлювальних робіт представниками МКЧХ на горищі багатоквартирного будинку за вказаною адресою були знайдені краплі речовини, схожої на ртуть. Відразу ж після отримання цієї інформації, в.о. голови райдержадміністрації Збицька Т.М. скликала позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, до складу якої входять представники відділів та служб райдержадміністрації, 7 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Донецькій області, районного відділу охорони здоров’я, Мар’їнського відділення поліції, Мар’їнської міськрайонної філії державної установи «Донецький обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я», керівництва ВЦА м. Красногорівка. Після оперативно проведеного засідання та конткретно поставлених завдань присутнім, уже на вечір цього ж дня були проведені заходи, спрямовані на зниження концентрації парів ртуті у повітрі приміщень до гранично допустимої (демеркуризація).

Знайдені краплі ртуті були вилучені (їх загальна вага складає близько 20 гр.), поміщені у спеціальний контейнер та вивезені у місце, що є безпечним для людей при збереженні ртуті. Наразі вирішується питання про транспортування ртуті до спеціалізованого підприємства для подальшої утилізації.

Згідно ДСТ 17.2.3.0278 «Охорона атмосферного повітря і гранічно допустимі викиди», допустима норма концентрації парів ртуті для житлових, дошкільних, учбових, робочих приміщень встановлена 0,0003 мг/м3, у повітрі виробничих приміщень – 0,0017 мг/м3.

На даний час, згідно висновків Протоколів дослідження повітря житлових та громадських приміщень, проведених фахівцями Мар’їнської міськрайонної філії державної установи «Донецький обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я», пари ртуті металевої на горищі та в квартирах Красногорівської багатоповерхівки не знайдені.

Разом з цим нагадуємо дії при розливі ртуті у приміщенні.

Якщо у приміщенні розбито ртутний термометр:

– виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;

– відчиніть навстіж усі вікна у приміщенні;

– максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

– захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою по в’язкою;

– негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води; більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір, і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті забороняється;

– вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);

– зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;

– утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не нижче 18-20°С для – скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;

– вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Якщо ртуті розлито більше, ніж у термометрі:

– зберігайте спокій, уникайте паніки;

– виведіть з приміщення всіх людей, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку;

– відчиніть навстіж усі вікна

– ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

– негайно викликайте фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. У крайньому випадку зателефонуйте в поліцію.

Якщо ви виявили або побачили кульки ртуті в будь-якому іншому місці, будь ласка, негайно сповістіть про це місцеві органи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення або поліцію на наступними номерами:

НАЙМЕНУВАННЯ АДРЕСА МОБ. ТЕЛЕФОН
Чергова частина поліції м. Волноваха (06244) 4-11-02
м. Курахове 099-062-01-16
Диспетчер 7 ДПРЗ ГУ ДСНС у Донецькій області м. Курахове мтс – 050-174-27-13

Відділ цивільного захисту населення,

оборонної та мобілізаційної роботи

райдержадміністрації