Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Відновлення та розвиток житлово-комунального господарства району

2014-2015 роки  стали  важким випробуванням для галузі житлово-комунального господарства. У містах Мар’їнка та Красногорівка повністю припинено  газопостачання, питне водопостачання, практично не працює каналізаційна система, значні перебої у постачанні електроенергії, зруйнований житловий фонд. Головною задачею у цей період  для  райдержадміністрації стало недопущення соціальної та гуманітарної катастрофи та відновлення роботи систем життєзабезпечення в постраждалих населених пунктах.

Відновлення електропостачання  та зв’язку

За підтримки райдержадміністрації, військових, міжнародних спостерігачів аварійні бригади  ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго» оперативно  ліквідували пошкодження ліній електропостачання Мар’їнки, Красногорівки, Степного, Славного, Новомихайлівки, Галицинівки.

У місті Красногорівка лінія електромереж  ВЛ 110 кВ знаходилась у зоні активних бойових дій. З метою забезпечення надійного електропостачання до міста в складних зимових умовах прокладено нову лінію електропередач ВЛ 110кВ протяжністю 4,2 км.

В вересні  2017 року відбувся запуск Оленівської насосної станції, яка забезпечує водопостачання сіл Степне, Березове, Тарамчук. Ці населені пункти не отримували воду майже два роки через обрив електричних ліній.

За підтримки Місії Міжнародного Червоного Хреста в Україні збудовано нову лінію електромереж протяжністю 3 км.

Оскільки електроенергія є основним джерелом для теплозабезпечення  міст Мар’їнка та Красногорівка райдержадміністрацією у 2015 року проведено значну роботу по переведенню багатоквартирних будинків цих населених пунктів на  пільговий тариф.

За ініціативою райдержадміністрації в 2018 році в містах Мар’їнка та Красногорівка з’явилось 7 новітніх базових станцій покриття 3G що надає можливість використання високошвидкісного мобільного доступу до мережі Інтернет.

Водопостачання та каналізація

Питання забезпечення населення  питною водою, у тому числі сільського,  залишається  одним з важливих  напрямків роботи райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. До початку конфлікту питне водопостачання м.Мар´їнка, та Красногорівка здійснювалась з Петровського району  м. Донецька, але в результаті значних пошкоджень мереж  у 2014 році подачу води  було припинено. Для забезпечення водою  було  прийнято термінове рішення про підключення міст до Південнодонбаського водогону. На теперішній час подається технічна вода, а питне водопостачання організовано шляхом підвезення питної води за допомогою міжнародних партнерів.

У 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку побудовано водопровід від міста Мар’їнка до с. Побєда.

На території Успенівської сільської ради встановлено Башту Рожновського, об׳ємом 25 м.куб, що забезпечує цілодобову подачу води в автоматичному режимі,  проведена заміна водопровідних труб протяжністю 2,4 км. Башту, труби, фасоні вироби надані міжнародною організацією АДРА

В 2015 році міжнародні гуманітарні організації  надали пластикову трубу, 2 насосних агрегати  та фітинги для Новоукраїнської сільської ради. Це  4,6 км водопроводу  для с.Новоукраїнка та майже 3 км для Максимівки.

На території Новомихайлівської сільської ради встановлено Башту Рожновського, об׳ємом 35 м.куб, проведено заміну водопровідних труб протяжністю 1,2 км.

Планом перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019-2021 роки запланована реалізація наступних проектів цього напрямку:

  • повна заміна водопровідних мереж міста Мар’їнка та Красногорівка.
  • реконструкція існуючих мереж водопостачання с. Степне, Солодке та Березове.

Однією з головних проблем, які планується вирішити при  реалізації Плану перспективного розвитку району на наступні роки є відновлення роботи каналізаційних споруд. Для цього необхідно виконати реконструкцію  очисних споруд, головної насосної станції, напірного колектору між очисними спорудами та головною насосною станцією у м.Красногорівка; по м.Мар’їнка планується зробити реконструкцію каналізаційної насосної станції та побудувати напірний колектор до Красногорівських очисних споруд.

У 2018 році департаментом капітального будівництва ОДА за кошти обласного фонду розпочато предпроектні роботи на відновлення вказаних об’єктів.

Житлове господарство

З початку збройного протистояння в населених пунктах району залишаються пошкодженими 106 багатоквартирних  житлових будинків та 1307 житлових будинків приватної власності

Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації за рахунок коштів обласного бюджету виготовлена проектно-кошторисна документація на  капітальний ремонт та реконструкцію  29 багатоповерхових житлових будинків комунальної власності по м.Красногорівка та 21 будинків по м.Мар’їнка.

За рахунок коштів з обласного бюджету у м.Мар’їнка проведено ремонтно-відновлювальні роботи на 11 багатоповерхових житлових будинках комунальної власності, по 9 будинках роботи ще не виконані. За рахунок субвенції з районного бюджету відремонтовано 4 багатоповерхових будинки. У співпраці з  Комітетом Червоного Хреста України було виконано ремонт  покрівель на 20 багатоповерхових житлових будинках по м.Мар’їнка

Частково відновлено 421 приватний житловий будинок.

За рахунок всіх джерел з  початку конфлікту у м.Красногорівка частково відновлено 496 житлових будинків приватної власності та 34 багатоповерхових будинків комунальної власності.

Відновлення приватних житлових будинків здійснюється за допомогою гуманітарних організацій, бригадою ДСНС та силами мешканців будинків.

За рахунок організації «Датська рада у справах біженців» збудовані нові будинки приватної форми  власності: 12- по м.Красногорівка, 7- по м.Мар’їнка.

На 2019-2021 рік заплановано провести капітальний ремонт 44 багатоквартирних житлових будинків та реконструкцію 1 житлового будинку по Заводській, 6, який  майже повністю знищено.

Газопостачання

З грудня 2014 року були розпочаті аварійно-відновлювальні роботи з відновлення труби високого тиску та ГРС.

Після багаторазових відновлень та не однократних можливостей пуску газу  було прийнято рішення про недоцільність відновлення надземної частини труби, та необхідністю прокладання її під землею.

Мар’їнською райдержадміністрацією в листопаді 2015 року укладено Меморандум з Міжнародним комітетом Червоного Хреста про надання  допомоги на придбання поліетеленової труби діаметром 315 мм довжиною  3168 м.п.

6 червня 2016 року  завершились відновлювальні роботи газопроводу високого тиску. На реалізацію проекту  з обласного бюджету  надано субвенцію в обсязі 600 тис.грн. на придбання муфт та інших фасонних елементів для будівництва нової ділянки газопроводу.

Так Мар’їнським РЕМ проведено обстеження та відновлено лінію електромереж до ГРС.

Для вирішення питання відновлення газопостачання прийнято рішення про передачу об’єкту нерухомого майна ГРС до комунальної власності територіальної громади м.Мар’їнка, на баланс Мар’їнського комунального підприємства «Відродження».

Оскільки експертною комісією з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій Державної служби з надзвичайних ситуацій, проблема що виникла з порушенням газопостачання населених пунктів Мар’їнського району класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру, варіант про виділення коштів  з обласного бюджету військово-цивільній адміністрації м.Мар’їнка та с.Побєда для здійснення заходів, пов’язаних з відновленням ГРС Мар’їнка є найоптимальнішим.

Головною задачею відновлення та розвитку житлово-комунального господарства району на 2019-2021 роки є підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення Мар’їнського району, поліпшення якості житлово-комунальних послуг з одночасним зниженням нераціональних витрат.