Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Відпочинок дітей в пришкільних таборах Мар’їнського району

З 29 травня по 16 червня 2017 року в закладах освіти функціонувало 25 таборів відпочинку з денним перебуванням. Відповідно до планового завдання, в шкільних таборах відпочинку відпочило 708 дітей, що становить 14,9 % від загальної кількості учнів.

В усіх таборах відпочинку з денним перебуванням діти були забезпечені дворазовим гарячим харчуванням. Вранці одержували гарячий чай з булочними виробами, печивом, в обід – перші та другі страви.

Медичне обслуговування відвідувачів табору здійснювали медичні сестри. Особлива увага приділялася відпочинку дітей пільгових категорій. В таборах відпочинку з денним перебуванням відпочивало дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – 3, дітей з обмеженими можливостям – 2, дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи – 1, дітей з багатодітних сімей – 71, з малозабезпечених сімей –5, дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 15, талановитих та обдарованих дітей – 3, дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села -12, дітей, які виховуються в сім′ях вимушених переселенців – 69, дітей, батьки яких є учасниками бойових дій в АТО на сході України – 8.

Табори відпочинку функціонували відповідно до Положень про табір відпочинку з денним перебуванням. Для кожного табору було визначено назву. Виховну роботу проводили вихователі, педагоги-організатори, інструктори з фізичної культури.

Класні кімнати були переобладнані в ігрові, де було створено всі умови для відпочинку дітей: розстелені килимки, розміщені іграшки, створено невеличкі спортивні куточки, в яких знаходилися м’ячі, скакалки, шахи, шахмати, інші настільні ігри. Створено умови для малювання, виготовлення конкурсних виробів, проведення роботи над випуском загонової стіннівки.

Виховна робота проводилась відповідно до планів роботи табору відпочинку з денним перебуванням та вихователів. Основним спрямуванням виховної роботи було національно-патріотичне виховання.

З вихованцями проводились конкурси малюнків на теми: «Діти Миру», «Я люблю свій рідний край», «Малюю природу свого краю», «Моя країна – Україна»; конкурс «Козацькі розваги», брейн – ринг «Україна – це Європа», «Ми – українці»; бесіди: «Тих днів не змеркне слава», «Конституція України – основний закон держави», «Моя Україна героями славна», «100 чудес України»; талант – шоу «Ми – твої діти, ми – твої квіти, ми, Україно,- твоя надія!».

В таборах відпочинку також проводилась культурно-екскурсійна робота. Відповідно до планів роботи з вихованцями  проведені екскурсії поза межі навчальних закладів :

– музей історії села Єлизаветівки, де змістовну і цікаву екскурсію провела завідуюча музею Страшко Л.П.,  музей С.С.Прокоф’єва (с. Сонцево);

– діти відвідали богослужіння в Свято-Покровському храмі, Спасопреображенський Миколо-Василівський монастир в селі Микольське Волноваського району.  Відвідали капличку, були на ранковій службі. Монахи  люб’язно запросили  дітей до трапезної. Школярі  милувалися архітектурною  красою  храму та оригінальністю оформлення  всієї території монастиря. Побували в будинку милосердя с. Катеринівка. Слухали цікаві розповіді із життя бабусь та дідусів. Діти співали та розповідали вірші, а наприкінці свята пригощали соками та солодощами всіх мешканців будинку.

8 червня 2017 року до пришкільного дитячого закладу відпочинку «Веселкова країна» при Мар’їнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 з дружнім візитом завітали представники громадської організації «Добропільський центр молоді» «Добро» за підтримки «Save the Children». Ірина та Сергій в ігровій формі познайомилися з дітьми та провели цікаве заняття, під час якого всі присутні отримали купу позитивних емоцій та мали гарний настрій! Діти грали в рухливі ігри, міркували, фантазували та кожен намалював власний малюнок, передаючи свої враження та емоції;

– проведена екскурсія до парку відпочинку ТОВ «ЕЛВІКо-Гігант»;

– екскурсія до села Успенівка на конний завод «ЛАНН». По приїзду на територію заводу тепло зустрічав  адміністратор, яка цікаво  провела екскурсію. Дітвора  їздила верхи на   конях в супроводі інструкторів, спостерігали за павлінами,  білками та  папугами,  бачили ламу, різновиди биків, кіз, баранів;

– екскурсії до виробничих підрозділів агрофірми «Світанок»: на тік, гараж, тракторну бригаду, молочно-товарну ферму. Малюки мали змогу ознайомитися з новими видами сільгоспмашин, технологією виробництва молочної та м’ясної продукції, відвідали молочно- товарний комплекс в с. Богоявленка,  підприємства  агрофірми  «Нива» та фермерське господарство «Дон»;

– вразила екскурсія дітей Курахівської гімназії «Престиж» до Нової пошти  м. Курахове  «Швидко! Вигідно! Надійно!»;

– екскурсія до Курахівської  міської хлібопекарні, хлібозавод ТОВ «Компанія Хлібінвест»;

– проведені екскурсії до пожежно-рятувальної частини служби з надзвичайних ситуацій м. Курахове.

Кожен день був насичений заходами, зустрічами з цікавими людьми. Народна майстриня Голубєва Н.І. ознайомила дітей зі своєю колекцією вишивок: рушників, серветок, скатертин, провела майстер клас з вишивання для дівчаток.

В таборах відпочинку з денним перебуванням дотримувалися вимоги законодавства щодо безпеки життєдіяльності. Для цього були створені відповідні умови. Директорами таборів велася відповідна документація з охорони праці, з вихованцями проводились інструктажі з безпеки життєдіяльності, які записувалися у відповідних журналах.

В розпорядженні таборів відпочинку були спортивні зали, площадки для проведення ігор, змагань та конкурсів. Протягом табірної зміни, для зміцнення здоров’я дітей проводились спортивні заходи: ігри з використанням м’яча, скакалки, обруча, спортивної палиці, стрибки в довжину, висоту. Кожного дня проводилась ранкова зарядка під музичний супровід, ігри та розваги на свіжому повітрі.

У день закриття вихованці поділилися враженнями та відзначили, що цей період був  змістовним, цікавим, насичений незабутніми подіями, знайомствами та враженнями. Оздоровлення у пришкільних закладах відпочинку закінчилось, але майже все літо ще попереду, тож у наших дітей ще багато щасливих миттєвостей літнього відпочинку –  із посмішкою пробігтися по росяній траві, забити гол у ворота суперника, зануритися в прохолодну річку, відпочити з батьками на березі моря, у інших таборах.

Побажаємо їм і надалі змістовного відпочинку, гарного настрою, приємних канікул, сяючих посмішок та здійснення найзаповітніших мрій.

?????????????

DSCN2363

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

степнянка