Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Вклонімося великим тим рокам!

На початку травня під гаслом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»  в  навчальних закладах району було проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для учнів начальних  класів були проведені   уроки  пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких висвітлили  події Другої світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.

Уроки  історії «Полум’я пам’яті в наших серцях»,  метою яких було виховувати у дітей почуття патріотизму, поважне відношення до історичної пам’яті свого народу,  моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Під час свята учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу.

У бібліотеках  протягом травня  проходе  виставка «Вклонімося великим тим рокам!», бібліотечні години «Вони йшли на смерть за Батьківщину».

Напередодні Дня Перемоги учні відвідали ветеранів Другої світової війни:

 – Скрипніченко Павла Полікарповича. Так сталося, що саме в цей день, 6 травня, Павлу Полікарповичу виповнилося 92 роки. Ветеран радо зустрів гостей і розповів школярам про той далекий 1941 рік, коли він пішов на фронт, про службу у військах ППО, про те, що кінець війни він зустрів на Далекому Сході. Діти привітали ветерана не лише з наступаючим святом, а й з Днем народження, вручили квіти і в подарунок – набір продуктів для солдатської каші. Павло Полікарпович, не зважаючи на свій вік, жваво спілкувався, цікавився шкільним життям. На прощання четвертокласники побажали ветерану міцного здоров’я, зустріти 100-літній ювілей та сфотографувалися з ним.

– Островського Григорія  Кириловича. Григорій  Кирилович розповідав учням  про будні солдат, про їхнє нелегке життя в окопах, але хоч як їм було нелегко, вони жили вірою і надією, що перемога  настане і вони  зустрінуться зі своїми рідними, які чекали їх довгі та суворі воєнні роки.  В 1945 році він бачив зруйнований Рейхстаг і на ньому розписався «Ми з Донбасу».

– Гунчак   Раїсу  Іллінічну. З болем в душі  розповідала про свої  дитячі  роки під час окупації.  Школярі  допомогли  впоратися  біля двору, вигребли та винесли сміття.  В знак подяки Раїса Іллінічна пригостила  своїх  гостей  і сфотографувалися на згадку.

– вдову  ветерана Другої Світової війни Олєйнік Ганну Кузьмівну. Привітали з наступаючими святами, подарували квіти, залишили гостинці. Ганна Кузьмівна була дуже зворушена, вдячна, що її не забувають.

Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги, гості вшанували хвилиною мовчання.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

1 (3)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

image (2)

IMG_4502 (1)

Урок-реквієм